Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kime sorsan kendi "mükemmel insan". Ben mükemmel isem, o mükemmel ise, öteki mükemmel ise; bu kadar nefret, kötülük, acı, suç da nerden?

Evet bencede insanlar kedini tanımadan diğer insanları yermeye çalışıyorlar işte  herkes kendinin farkına varsa kimse mükemmel insan aramaz çünkü kendilerinin mükemmel olmadıklarını görürler
  • Paylaş

"Mükemmel değilsin. Seni şüpheden kurtarayım tanıştığın o kız da mükemmel değil. Asıl soru birbiriniz için mükemmel olup olmadığınız. Önemli olan bu."

Can Dostum (1998)

  • Paylaş
2

Nazende , sevdiğim bir filmin sevdiğim repliği...

Yeşim Çetin, Çok güzelmiş. Ne tesadüfki ben de bu aralar bu filmi arıyordum; şimdi hemen bulmalıyım.

Kimse mükemmel değildir. Bu yüzden bize "insan" demişler.
  • Paylaş
Kim sanmıyor ki; ama şu da bir gerçek, kendini mükemmel sanıpta ama mükemmel olmayanların gölgesine kötülük ve acı diyebiliriz. Çünkü bize kendisini bir başkası olarak tanıtır...
  • Paylaş
Mükemmellik ölçütünün bulunduğu ortama göre şekillenmesinden kaynaklanıyor.. Evet herkes mükemmel olabilir bence! Örneğin bir muhtar köyüne göre mükemmeldir..Bir abi kardeşine göre mükemmeldir.Sınıfın en çalışkanı sınıfına göre mükemmeldir. Bunların hepsi başka ortamlarda vasatı bile geçmeyebilir! Herkes kendi alanı civarında mükemmel kabul edilebilir!
  • Paylaş
Ben eskiden mükemmel olduğumu sanıyordum, hata etmişim geçenlerde piskoloğum bir iki ufak arıza buldu düzeltti.  artık mükemmelim hemide doktor raporlu :))
  • Paylaş