Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kimler lazer yazıcıları tercih etmelidir? Normal yazıcılara göre farkları nelerdir?

Lazer yazıcılar mürekkep püskürtmeli yazıcılardan daha pahalı olarak satılır ama baskı maliyetleri daha az olduğu için aslında bu bir avantajdır.Lazer yazıcıların diğer bir avantajı da daha hızlı olmasıdır.Her türlü daha avantajlı olduğundan sadece çok yazıcı kullananlar değil herkes lazer yazıcıları tercih etmelidir.
  • Paylaş
Diğer yazıcılara göre daha çok uzun ömürlüdür. Toz murekkep kullanırlar. Tonerle çalışırlar. Yazıcısına göre 2500-5000 sayfa arasında çıktı alınabilir. Ofislerde veya büyük firmalarda çok fazla çıktının alınacağı alanlarda kullanılır.
  • Paylaş
Hem baskı kalitesi, hem ekonomik ömür, hemde idame açısından elbette laser yazıcı, ancak yılda 50-100 çıktı için yüksek edinim maliyeti bende olduğu gibi ev yazicisinda püskürtmeli yazicilari daha ekonomik kılıyor. Iş yerine asla püskürtmeli yazici almadım ancak.
  • Paylaş
Lazer yazıcıları printer'lara nazaran daha ekonomik olup,genelikle şirketler için uygundur.Bunun sebebi ise büyük kartuşlar kullanılmasıdır.
  • Paylaş
Ben evde de ofiste de lazer yazıcı kullanıyorum. Evimdeki basit siyah beyaz küçük bir yazıcı. Lazerler evlerde az baskı alanlar için de tercih edilmelidir. Mürekkepli yazıcıları bir iki ay kullanmadığınızda mürekkep kurur, kartuşlar kullanılamaz hale gelir. Mürekkepli yazıcılar nedendir bilmem bilgisayarla iletişimde zorluk çekerler, laser yazıcıyı ne zaman bilgisayarınıza taksanız anında yazmaya hazır olur. Mürekkepli kartuşlar çok pahalıdır, doldurtursanız da bir yığın problem çıkartırlar, laser yazıcı kartuşları da toplamda mürekkepliler gibi pahalıdır ama doldurttuğunuzda yeni bir yazıcınız olmuşçasına güzel çalışırlar. Tek bir sayfa çıktı almak mürekkepli yazıcıda daha hızlı olur, laser yazıcıların intikal süresi daha uzundur ama 10 sayfa ve yukarısı çıktı aldığınızda laser yazıcı mürekkepliyi oldukça geride bırakır.

Peki mürekkeplilerin hiç mi avantajı yok derseniz. Vardır, laser yazıcı teknolojisi hala fotoğraf baskısı almakta yetersizdir, en güzel fotoğraf baskılarını mürekkepli fotoğraf yazıcılarından alabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

564 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları