Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kimya dersine nasıl çalışılır? Kimya en iyi nasıl öğrenilir?

Kimyayı tam anlamıyla öğrenebilmek için neler yapılmalı?Düzenle
Kimya konuları birbirinden bağımsız değildir. Bu nedenle her öğrenilen bilgi bir başka yerde kullanılacaktır. Örneğin mol kavramı bir çok yerde karşımıza çıkar yada atomların elektron konfigürasyonu. Öğrendiğimiz bilgileri hazmetmemiz gerekir. Bir soruya bakarken daha geniş düşünülmelidir. Tabiki en güzeli deney yapmaktır. Aynı konuyu önce teorik olarak çalışıp sonrada deneyini yapabilirsek çok daha iyi öğrenilir. Gün içinde ki olayların çoğu kimya ile ilgilidir. Biraz etrafımıza bakıp öğrendiğimiz konuyla olayları ilişkilendirirsek kolay kolay unutmayız.
  • Paylaş
Kimya konuları birbiriyle ilişkili ve alakalıdır ve aynı zamanda da ezbere dayalı kısımları da vardır bunları öğrenmek için gerekirse ezber yapılmalı ve tam bir öğrenmenin sağlanması için önceki konular tamamen öğrenildikten sonra yeni konuya geçilerek çalışılmalı ve bol bol alıştırma yapılmalıdır. Kimyayı günlük hayatımızda kullana bilirsek kalıcılığı daha da artar.
  • Paylaş
Teorik olarak genel kimya kitaplarından öğrenebilirsin ama alt dalları içinde ayrı ayrı kitaplar var onlara bakman lazım.uygulama olarak iyi biryerde staj yapman gerekir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

839 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları