Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kış lastiği kullanmanın avantajları nelerdir ?

  • +5 derecenin altında yaz lastikleri sertleşir ve yol tutuşları fark edilir şekilde azalır.
  • Kış lastikleri de yurdumuzda bilindiği üzere sadece kar lastiği değildir, yağmur, çamur ve karda yol tutuşları yaz lastiklerine oranla çok yüksektir.. Hem canınızı, hem aracınızı hem de muhtemelen çarpabileceğiniz diğer canlı ve araçları korurlar.

Lastik
  • Paylaş
Kış lastiği kullandığınız da. 5 cm karda bile millet pati yaparak gitmeye çalışırken siz 25-30 cm karda sanki kar yağmamis gibi gidersiniz. Yokuş yukarı çıkarken aniden patinaja girip geri geri kaymazsiniz, yokuş aşağı inerken frene bastiniz diye arabanız sağa sola kayarak gidip bir direğe yada arabaya çarpmaz böylece tv haberlerine malzeme olmazsınız. Mümkünse 4 lastiği de kar lastiği yapınız ama maddi külfeti ağır geliyorsaceker tarafındaki 2 lastiği bile değiştirmeniz çok işinize yarar. Son bir not kış lastiklerinizi kar yagmadan takın, sabah kalktığınızda 20 cm kar varsa ve yaz lastiğiniz takiliysa yandınız demektir.
  • Paylaş
Karlı ve buzlu zeminlerde lastiğin, yola tutunmasının ve çekiş yeteneğinin diğer lastiklere göre daha iyi olması için, sırt desen tasarımı ince lameli ve geniş bloklu olarak tasarlanmıştır. Kışın eğer aracımızı çıkarıyorsak kış lastiğimizi takmamız gerekir. Karlı ve buzlu yollarda kaymamak, araç kontrolünü daha iyi sağlamak, can ve mal güvenliğimizi korumak, olumsuz hava şartlarından etkilenmemek, rahat kalkış ve duruş yapabilmek için kış lastiği takmak önemle gerekmektedir. Ayrıca kış lastiği uygulaması zorunlu bir uygulama olması için çalışmalar başlandı. Ticari araçlarda kış günleri kış lastiği olmayan araçlara ceza kesilmeye başlanmış, binek araçlarda da yıl başından itibaren yürürlüğe gireceği konuşuluyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1253 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları