Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kış mevsiminde araba camlarının buzlanmasını önlemek için ne yapılmalıdır?

Şöyle ilginç bir yöntemi önerebilirim. Bir elmayı ortadan ikiye bölüp bu iç kısmı ile arabanın camını içten silerseniz ve kuruduktan sonra da hafif bir bezle de üzerinden geçerseniz içeriden buğulanmıyor.
  • Paylaş
Sizlere çok basit bir yöntem önereceğim. Camların buzlanmasının sebebi bir tanedir. O da cam üzerinde kalan nemdir. Park ettikten sonra muhakkak cam üzerindeki nemi almak için kurulayın eğer camda nem kalmazsa buzlanma abartılı olmaz. Hatırlayın kar yağdığında camlarınız donmaz karı temizlersiniz ondan sonra buzlanma oluşur, bunun sebebi karı süpürürken orada bıraktığınız nem yada hafif ıslaklıktır. Ayrıca şehirde buz genelde tek yönlü olur, çünkü apartmanlar arasındaki hava akımı belirli bir rotada seyreder, apartman hep orada olduğuna göre buza sebep verecek soğuk hava da hep aynı yönde olacaktır. Her zaman aracın arka camı ve ön camı arasında buzlanma farkı vardır. Aracınızı park ederken buna dikkat edin ve ön cam nereden daha az buzlanacaksa o yöne doğru park edin. Bir diğer yöntemde eğer park yeriniz müsaitse sabah güneşin doğduğu yöne baksın, ön camınız en azından buz yumuşayacaktır..
  • Paylaş
3

Hypatia Hypatia, Bir an, cevabı Sherlock Holmes yazmış gibi hissettim :D

Hakan, :) gizemli buzu kim dondurdu? :) azzz soooonraa

Bir de çok etkili bir yöntem olmayabilir ama sileceklerin altından başlamak suretiyle camı gazeteyle kaplayabilirsin.
  • Paylaş
Park halindeki aracın camlarının buzlanmasnı engellemek mümkün değildir ancak buzlanmış camın kolay yollarla temizlenmesi mümkündür. Araç çalıştırıldıktan sonra motorun ısınması sağlanır. Varsa klima belli seviyede çalıştırılır ve camdaki buzun yumuşaması sağlanır daha sonra yumuşak bir fırçayla temizlemek iyi bir yöntemdir.
  • Paylaş
Buzlanma olmadan önlem almak için akşam otomobili parkettiğinizde silecekler ile ön cam arasına, ön cam kadar bir mukavva tabakası sıkıştırabilirsiniz. Kesin etkili bir yöntem olmayabilir ama sabah ön camı temizlerken daha az zorlanırsınız.
  • Paylaş