Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kişilik bozukluğu olan birisiyle nasıl iletişim kurulur?

Kişilik Bozukluğu tek bir rahatsızlık değildir. Kişilik Bozuklukları içinde birçok farklı bozukluğu barındıran bir kategoridir. Ece Hanım'ın verdiği bilgiler tüm kişilik bozukları için genellenemez. Örneğin yalan söylemek bazı kişilik bozukluklarında görülen bir davranıştır ama hepsinde görülmez. Aynı şey saldırganlık ve diğer bahsedilen özellikler için de geçerlidir.


Sorduğunuz soru ise hangi bozukluktan bahsettiğinize göre farklılık gösterir. Ayrıca bu durum kişiden kişiye de farklılık gösterecektir. Bazı durumlarda sosyal etkileşimde belirgin bir farklılık oluşmazken bazı bozukluklarda sosyal etkileşim derinden etkilenir.
  • Paylaş
Hiç böyle bir arkadaşım olmadı zaten kişilik bozukluğu olan kişiler arkadaşlık kuramazlar. En başta onlara güvenmemek gerekir çünkü çok rahat yalan söylerler. Bu kişilerle her zaman mesafeli olunmalıdır çünkü saldırganlığa ve başkalarına zarar vermeye çok yatkındırlar. En küçük olaylara bile aşırı tepkiler gösterebilirler. Çok inatçıdırlar ve eğer canınızı sıkmak isterlerse bunu bir şekilde yaparlar.
  • Paylaş
1

Tarık Gandur, Kişilik Bozuklukları bir kategoridir tek bir rahatsızlık değil. Siz sanırım Antisosyal Kişilik bozukluğundan bahsetmek istediniz, ancak verdiğiniz bildiler tüm kişilik bozuklukları için genellenemez.