Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kişilik testi gerçek sonuçları verir mi? İçerik olarak neleri barındırır?

Kişilik testleri sayıca çok fazla aslında özellikle Minnesota'nın MMPI çok yönlü kişilik testleri psikiyatri kliniklerinde sıkca uygulanan bir testtir. Araştırma hastanelerinde yapılan bu testlerin sonuçları da genellikle sizinle pek paylaşılmaz.

İşe alımlarda da artık kişilik testleri kullanılıyor. THY'nin bu testi uyguladığını duymuştum.

İçerik olarak psikolojik bir rahatsızlık var mı, evlenmek isteyen kişiler birbirine uygun mu gibi durumlarda kullanılacak sorular barındırır.

Testlerin bilimsel ve objektif olduğu söylense de, en önemli temel problem kişinin ne kadar dürüst olduğudur ve testin bunu ortaya çıkarıp çıkaramadığı da aslında burada bir soru işaretidir. MMPI en güvenilir ve en doğru test kabul edilir. Test zaten 560 civarı soru barındırıyor. İsterseniz internet üzerinden belirli ücretler karşılığında uygulayıp, sonuçlarını öğrenebildiğiniz web siteleri var.
  • Paylaş
Ben böyle bir soru sormadım sadece yanlışıkla sor butonuna bastım. : ( Neden silemiyorum? neden sor butonuna basarken uyarı vermiyor, emin misiniz diye? : (
  • Paylaş
1

Tailchute, Soru sora bastıktan sonra isterseniz sorduunuz soruyu sormaktan vazgeçebilirsiniz diye bir uyarı çıkıyor aslında.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

866 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları