Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kişinin o an nerede olduğunu bulmak için (mobil veya desktop yazılım) ne gerekir ?

Kişilerin mobil veya masaüstü yazılım ile anlık olarak nerede olduğunu görebilmek için gereken sistem nedir ? Bir donanım satın almak gerekir mi ? Düzenle
Bu iş için GPS (Global Positioning System) cihazları gereklidir. Artık neredeyse her akıllı telefonun içinde bu küçük donanımlardan bulunduğu için, bir mobil uygulama ile bu GPS cihazına erişerek dünya üzerinde o telefonun (kişinin) nerede olduğu bilgisini elde etmenizi sağlayan coğraik koordinatları alabilir ve işleyebilirsiniz. Bunu telefon dışında belirli bir cihaz ile yapmak isterseniz, bir GPS kartı, bir geliştirme seti ve programlamayı yapacağınız mikrodenetleyici / geliştirme seti ailesine dair bilgileri edinmeniz gerekir. Zamanında kullandığım ve çok memnun kaldığım PIC ailesi geliştirme seti ve C tabanlı, kendi IDE'si olan derleyiciyi aşağıda not düşüyorum. İşe hızlı başlamak için idealler bence.
Bu araçları kullanarak istediğiniz her türlü donanımı geliştirip test edebilirsiniz. Ancak mikrodenetleyici temelli ilerlemek için hangi mikrodenetleyici ailesine yönelmek istiyorsanız, tabiri caizse, o aileyi su gibi içmeli ve öğrenmelisiniz. Proje geliştirdikçe ileri seviye donanım programlamaya giriş yapabilirsiniz ve endüstriyel ürünler çıkarabilirsiniz. DAha önce bu geliştirme setleri ve PIC ailesi ile aşağıda görülen bozuk para üzeri verme makinesi TRINK'i kardeşim Hakan Köse (@hakank) ile hayata geçirmişliğimiz vardır :) :
Mobil Uygulama Geliştirme

trink.com.tr/
  • Paylaş
4

Gökhan Örün, @Serkan çok teşekkürler, cevaplamak için taslaklarıma kaydetmiştim ama gayet anlaşılır ve güzel cevaplamışsın.

Serkan Köse, ben teşekkür ederim :). Sen de paylaşabilirsin tecrübelerini ama...

Gökhan Örün, valla Serkan bildiğin gibi işte :)) ilk fırsatta daha teknik ve detaylı bilgiler paylaşacağım söz.

Halil Ertekin, Bende Gökhan abiye topu attım golü @Serkan abi attı :) Teşekkürler Abilerim

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

816 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt