Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kişisel bir blog için en uygun host paketi hangisidir?

Blog platformu önemli öncelikle: BlogEngine.NET mi Blogger mi yoksa wordpress mi mesela.. Bu platformların yapısına göre hosting paketlerindeki hosting sistemi Linux tabanlı veya Windows tabanlı olmaktadır.
  • Paylaş
3

Aykut Kardaş, Wordpress olduğunu varsayarak devam edelim.

Serkan Köse, Wordpress ise hemen hemen tüm hosting sistemleri PHP ve wordpress desteği vermektedir. Fiyat/performans açısından kişisel kullanım için olduğunu da gözönünde bulundurursak webadam.com iyi bir başlangıç seçimi olabilir. Kişisel olarak godaddy.com, dreamhost.com, doruk.net deneyimlerim oldu. doruk.net dışındakileri önerebilirim.

Nurullah Garip@serkan abi doruk.net i önerseydin ayıptır söylemesi söverlerdi ve ben Blogger'ı öneriyorum Google indexlemesinde bir numara tabi temaya da bağlı ama.

İki yıldır sitemin barındığı yer weblantik.com firması hiç bir sorunla karşılaşmadım.
  • Paylaş
Kesinlikle blogger 1 numara
  • Paylaş
Fiyat/Hizmet kıyaslaması yaparak cevaplarsam, Vargonen fena değil.
  • Paylaş
Hosting firması olarak Türkiye'de gerçekten tarafsız olarak önerilmesi gereken benim açımdan 4 firma vardır; natro, sadecehosting, vargonen, turhost

Kişisel bir blog için çok yüksek disk kapasitelerine ihtiyaç duyulmuyor, bandwith genişliği ise sizin ne kadar geniş bir kitleye hitap ettiğinize göre değişir ama medium paketler ile işinizi uygun bir fiyata halledebilirsiniz :)
  • Paylaş
Hostmonster 1 yıllık sınırsız host 72 dolar bence en iyi hostinglerden biri
  • Paylaş
Wordpress için kesinlikle Linux sunucular öncelikli olmalıdır. Permalinkler ve SEO açısından Windows sunucularda sorun yaşarsınız ileri düzeyde bilginiz yoksa.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1211 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları