Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kişisel gelişim eğitimi, danışmanlık işlerine yatırım yapmak ne kadar akıllıca bir iştir?

Kişisel Gelişimve Danışmanlık konuları, bir çok insanın kolay yoldan para kazanabileceğini sandığı iş alanlarıdır. Bu nedenle her geçen gün bu alanlarda sayıları giderek artan işletmeyle karşılaşıyor durumdayız.

Eğer gerçekten bu alana yatırım yapmak isteyen girişimciler ciddi bir fark yaratabilecekse, bu işe girmeliler. Aksi halde sonlarının hüsran olması işten bile değil.
  • Paylaş
Bu alanda bu kadar para dönmeseydi, bu kadar popüler olur muydu bir düşünmek gerek. Ancak günümüzde kendilerini kişisel gelişim uzmanı diye tabir edenlerin( aldıkları eğitime bir bakmak gerek. Kaçı gerçekten psikoloji temelli eğitimler almış? Bu sayı gerçekten çok azdır. On binlerce satılan kitapların çoğu birbirinin tekrarından öteye gidememiş sığ bilgilerle dolu niteliksiz kitaplardır. Fakat bu işe insana insan olduğu için değer verenlere, gerçekten layıkıyla eğitim alıp yayınlar paylaşanlara saygım sonsuzdur.
  • Paylaş
tam da bugünlerde düşündüğüm konu...
  • Paylaş
kısada para bırakmaz.. zaman ve emek ister.... eee yani zaman ve emek verdikten sonra zaten her şeyi de yaparsın. Sonuç: Değmez
  • Paylaş
Bu saatten sonra biraz zor gibi...Ama tutar mı tutar
  • Paylaş
hayattan tecrübe almadan, kursa giderek gelişme sağlayan varsa uzaylıdır bana göre..
  • Paylaş
Hayatta yapacağın en mantıklı yatırımdır bence. Çünkü bir insan için en önemli gaye geleceği kurtarma gayesi ve mutlu yaşama gayesidir. İnsanın kendi geleceğine yaptığı en mantıklı yatırım kişisel gelişim yatırımıdır... Bunu sadece para endeksli değilde mutlu olma ve tecrübe katma endeksli düşünmek gerekir. Kendini kişisel anlamda geliştirmiş bir birey ne kadar zor durumda kalsa bile kendi iç motivasyonu sayesinde her zaman mutlu olabilmeyi bilen insandır. Ama bu kişilerin en faydalı olanı ise başkalarına bunu nasıl yapması gerektiğini öğreten insandır. Ayrıca kişisel gelişim eğitimi seçerken bunun sadece yüzeysel, teorik bilgiler olmadığı, önemli olanın bunları uygulamak olduğu unutulmamalıdır. :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

595 Görüntülenme9 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları