Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kitap okurken ne tür müzikler dinlersiniz?

Kitap okumak için en ideal ortam sessizlikle mümkün. Fakat bu ortam her zaman kurulamıyor. Bu gibi durumlar için önerdiğiniz müzikler nelerdir?Düzenle
Mozart ve Vivaldi.

Program yazarken ve kitap okurken(ama sadece metro, otobüs, minibüslerde çünkü ses oluyor) Mozart ve Vivaldi dinliyorum, normalde klasik müzikten haz etmeme rağmen. Sebebi ise sözlü müzik dinlediğimde aklım müziğe kayıyor odağımı kaybediyorum. Kitap okurken bir sayfayı geçtiğimde aklımda hiçbirşey kalmıyor, program yazarkende nefis spagetti kod ortaya çıkıyor. Odaklanma problemi olanlar için enstrümantal parçaları tavsiye ederim.
  • Paylaş
Mümkünse sessizliği tercih ederim. Yok değilse o gürültüyü bastıracak düzeyde Heavy Metal çalarım.
  • Paylaş
Müzik dinlemem
  • Paylaş
BETHOFFEN YAĞMURUN SESİ
  • Paylaş
"Kitap okurken müzik dinlenir mi? "
Şeklinde bir soru sanki daha mantıklı olurdu.
  • Paylaş
Anna rf gibi gruplar veya klasik ve ney olabilir.. .
  • Paylaş
Klasik müzik ki eğer okuduğum düşünceye yönelikse, değilse daha çok olaylı sürükleyici ise her turlu müzik dinlerim fark etmez.
  • Paylaş
Kitap okurken Piraes of Caribbean veya prince of Persia flminin müziğini dinleyebelirsiniz. Ayrıca step the hell fon müziğini dinlemenizi tavsiye ederim.
  • Paylaş
Çoğu zaman dinleme gereği duymuyorum ama dinlediğim zamanlar için;

Genel olarak eğer sakin bir çevre istiyorsam klasik müzik(Vivaldi 4 Mevsim başta gelir, bir saatten az fazla sürer ve Rainymood'la da çok güzel gidiyor.) veya Kelt müzikleri dinliyorum. Oldum olası Kelt ezgilerini hep mükemmel buldum. Arkaplana da Rainymood açıyorum. Hiç müzik dinlemesem bile Rainymood olmazsa olmazdır benim için.

Yok eğer sakinlik peşinde değilsem tercihlerim Rock müzik(Greatest Rock Classics of All Time playlistleri ideal) veya metal müziğin klasik, senfonik türleri arasından oluyor(en ağır Trash metal dinleyebilirim kitap okurken herhalde).

Edit: bir kullanıcımızın yazdığı üzere bazı oyunların Soundtrack'leri de tam kitap okurken dinlemelik olabiliyor. Bu konuda çok fazla favorim olduğu için sıralamayacağım.:)
  • Paylaş
Assassin's Creed Soundtracks herşeye gider.
  • Paylaş
1

Portakallı Ördek, Hele hele 2.nin müzikleri. Gerçi 3'ün açılış müziği de çok güzeldi. İnternette birinin 3 ve 4'teki Sea Shanty'leri bulaşık yıkarken dinlediğini ve kendisini gemide bulaşıkçı gibi düşünerek bulaşık yıkamaktan eğlendiğini okuyup denemiştim; kesinlikle işe yarıyor.:D

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

185 Görüntülenme12 Takipçi10 Yanıt