Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kitapçılarda bulamadığınız veya ulaşamadığımız kitapları, nereden ve nasıl temin edebiliriz?

Eğer aradığınız kitap çok eskilerden basılmış ve basımı durmuş, kitabevlerinde bulamıyorsanız; ikinci el kitaplar satan mekanlara yönelmelisiniz. Eski eserlerin bulumu konusunda İstanbul'da en bilindik yer Sahaflar Çarşısı'dır. Beyazıt Meydanı'nda, Beyazıt Camii'nin arkasında yer alır. Ayrıca Kadıköy'de ismini hatırlamadığım bir handa da eskilere dair kitapların satıldığı yerler var. Beyoğlu'nda pek çok eski pasaj ve hanlarda eski eserler satan ikinci el kitapçılara rastlamak mümkündür. Yaşadığımız teknoloji çağına ayak uydurmak adına da aradığınız eserleri internette satan bir yer bulup, sipariş ederek sahip olma şansınız da vardır.
  • Paylaş
@Varmint' in  yazdıklarına ek olarak Kadıköy'de Akmar Pasajı ve Atlas Pasajı'nda da eski kitapları bulabileceğimiz sahaflar var.
  • Paylaş
1

Berk, Belki de benim ismini bilmediğim pasaj bunlardan biridir :)

kitapkoyu.com/icerik/kitap-istek-formu.... adresinden forum göndererek bilgi isteyebilirsiniz. Ancak eski kitaplardan bahsediyorsak, ikinci el kaçınılmaz olmaktadır. Bunun için de sahaflara veya sahaf sitelerine bakmanız gerekmektedir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

887 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları