Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kivinin faydaları nelerdir?

MeyveKanser hastalığına yakalanmayı önler
Lif oranı fazla olduğundan kabızlığı önler.
Tansiyon ve kolesterol düşürür.
Soğuk algınlıklarına iyi gelir.
Kılcal damar yapısını güçlendirir.
Kan inceltici etkiye sahip.
Kandaki yağ düzeyini düşürür.
Kalp ve damar sağlığı için önemli.
Antioksidan özelliği var.
Göz sağlığını korur.
Uyku kalitenizi artırır.
DNA zararını azaltır.
Bağışıklık sistemini destekler.
Mineral yönünden zengin.
Ruh halinizi canlandırır.

Meyve
  • Paylaş
Meyve


KİVİ: A ve C vitaminleri ile potasyum açısından çok zengin bir meyve olan kivi, ayrıca kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineraller açısından da zengindir. Besleyici değeri yüksek bir besin olan kivinin bir tanesi ile günlük A ve C vitamini ihtiyacı karşılanabilmektedir.
Kivinin Faydaları: Lif açısından da zengin bir besin olan kivi bağırsakları çalıştırarak sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Nezle ve grip gibi soğuk algınlıklarına iyi gelir. Nefes açıcı etkisi ile astımlılara faydalıdır. Başta göğüs kanseri olmak üzere, kanser oluşumuna ve ilerlemesine karşı koruyucudur. Kan basıncını dengeler. Tansiyonu ve kandaki kolesterol oranını düşürür. Karaciğeri çalıştırır ve kanı temizler. Kansızlığa ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Yaşlanmanın ciltteki belirtilerini azaltır.

Meyve

Kivi Nasıl Kullanılır? Kivinin meyvesi yenebileceği gibi cilt bakımı için de kullanılır. Dilimlenmiş kivi cilde konursa cildi besler ve nemlendirir. Ayrıca, kivi ezilerek suyu çıkarıldıktan sonra elde edilen püre yıpranmış ve kırışmış ciltler için maske olarak kullanılabilir.
  • Paylaş