Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kıyılmış tütün satışı yasak olduğu halde Emniyet ve Zabıta Müdürlükleri neden bu gibi yerler için işlem yapmaz?

TAPDK’dan izin almadan açıkta kıyılmış tütün satışı yasaktır. Ancak bandrollü olarak, resimli sağlık uyarısı ve diğer uyarılar ile Türkçe ibarelerin bulunduğu sarmalık kıyılmış tütün mamullerinin TAPDK’dan izin almış perakende tütün mamulü satıcılarından satın alabilirsiniz.Düzenle
Ülkenin %60'ı sigara içiyor. Tekel bandrollü sigaralar üzerilerindeki yüksek vergilerden dolayı halkın alım gücüne orantısız pahalı. İktidarın seçmenleri en alt gelir grubundan yani o sigaraları satın alamayacak gruptan. Bir sigara tiryakisi için sigara ekmek kadar bir zorunluluktur. Et pahalanabilir, parası olmayan daha az et yer ama ekmek belli sınırların üstünde pahalanamaz. Bu hükumet sigara işindeki edilebilecek karı görmüş ve güzel vergiler bindirmiştir. Dolayısıyla eğer hükumet o dükkanları kapatırsa seçmeninin ekmek kadar bağımlı olduğu uyuşturucusunu elinden almış olur. İşte o zaman o seçmenin tahammül sınırı aşılmış olur ve seçmen alternatif arayışına girer, bunu da hükumet istemez. İşte bu nedenle hükumet o dükkanlara dokunmaz.
  • Paylaş
3

Hakan, zzzzzzoooort yanlış cevap.. kaçak tütün hizbullahın . kaçak sigara pkk nın gelir kaynağı. fakir vatandaşı kim takar.

Şaman, Diosuuun! Hizbullah ve pkk'yı besleme emellerini de hesaba katınca nedenler artmış oluyor.

Hakan, Yessss tir üstad.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

144 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt