Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kız arkadaşıma her sorduğum soruya bana kısasa kısas ile geri dönüyor. Onu özgür bırakmamı ve soru sormamamı istiyor. Birliktelik için ve onu tanıyabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim?

O ise benim hakkımda herşeyi bilmek istiyormuş. Ben muhafazakar biri değilim. Kıskanırım ve bunu da tatlı sert belirtirim. Yaşım 35 bu saate kadar hayatımda keşkeler olmadan yaşadım.sevgilim ise 33 yaşında. Sorum şu; bu birliktelik için nasıl bir yol izlemeliyim? Lütfen mantıklı cevaplar verin arkadaşlar.Düzenle
İlişkinin yeni olduğunu farz ederek bunları yazıyorum.
Kafadan haklı kız! Soru sorulacak o yaşları alıp harcayalı çok olmuş.
Bu saatten sonrası net olmak, mevzu zamanları en verimli ve önceki yıllardan farklı, şaşırtıcı, ilgisini çekecek ve yalnız kaldığında da ne kadar güzeldi dedirtecek aktivitelerle doldurmak lazım. Ve mümkün mertebe huyuna suyuna uygun keyif alabileceğini bir şeyler olduğunda; kafada ki keli de görmez işte o zaman göbekteki o balkonu da hiç yadırgamaz; )
e'Zaten 30+ lar da bunlar ve benzeri 1 kuralı daha sağlıklı uyğuladığında her şey fix-süt liman; ) geçmiş olsun!
  • Paylaş
Öncelikle kendisiyle oturup konuşmalı ve hoşlanmadığın bu durumu belirtmeye çalışmalısın. Özgür bırakmak diyerek neyi kastettiğini tamamen anlamalı ve bir ilişkide özgürlüğün belirli sınırları olduğunu mantıklıca belirtmelisiniz. Zaten ilişkiye başladığı için de bunu biliyor olması gerekir. Soru sorulmasını istemiyorsa sormayın tamam. Sizde çeşitli konular açmayı deneyin ve o konular hakkında sohbetler ederek onu tanımaya çalışın. Bu hem eğlenceli olacaktır hem de sevgiliniz sıkılmayacaktır. Ama baktınız her zaman ona göre hareket ediyorsunuz bence "kaçan-kovalanır" politikası her zaman işe yarar. Onun davranışlarını aynalayın ve bırakın o düşünsün. : )
  • Paylaş
6

Ayhan Şimşek, ve ilişki bitsin:)

Goul Chakir Katsapoulos, şşştt! zaten çocuğun durum kötü...

Ayhan Şimşek, :)bende onu diyorum zaten. bir hareket planı geliştirmeli ve bu plan cidden ilişkinin bitme riskini içermeli ve bunu da en baştan kabul etmeli. o kabullenişin rahatlığıyla da planı uygulamalı. yoksa bu bahsettiği başına buyruk davranışlar bir ilişki varmış izlenimi bırakmıyor anladığım kadarıyla.

Goul Chakir Katsapoulos, ozaman sevgilisinin dediği gibi soru sormasın, özgür bıraksın. kendide özgür davransın soru sorulmasına izin vermesin. aramasın sormasın falan. başka birini bulunca da kusura bakma desin ikimiz için de böylesi daha iyi. :)

Ayhan Şimşek, ama öncesinde yazdıklarımızı belli etmeden uygulayarak fikir edinsin dimi:))

Goul Chakir Katsapoulos, tabi canım. sırayla :)

Bence öncelikle artık kişilikler oturmuş insanlarsınız ve birbirinizi seçtiğinize göre içine soru katmaktan çok yaşa ve keyif al keyif ver , gezmeler tozmalar sessiz kalmalar akışına bırak. Ben bir kez yaptım aynı hatayı soru sorarak eskilere götürerek bir şey kazanamazsın elindeki sevdiğin kadını yapan geçmişi ve deneyimleridir bir parça bence takılma. Bana sorulduğunda da sorun olmayan sohbetler sevgi yoğunlaştıkça soruna döndü bence anda kal.
  • Paylaş
Bahsettiginiz kadin mizac olarak soguk, duvarlari olan bir insan. Bir kisiye, bir ortama hizlica adapte olabilen biri degil. Ayrica zarar gormekten korkuyor ve karsisindakine guvenebilmesi, ona kendini acmasi uzun zaman istiyor. Disaridan sert gorunuyor ama icinde yumusak, sevimli, iyi huylu bir insan var ve suistimal edilebilecegini dusunuyor.

Eger bu kadin sizi tanimaya calisiyorsa ki anlattiginiza gore oyle gorunuyor, izin verin. Her seyinizi anlatin, o sizi sadece dinliyor, bir sey anlatmiyor diye sikilmayin. O sizi kendince bir sinavdan geciriyor. Bir gun durduk yere gelip kendisiyle alakali bir seyler anlatirsa, o zaman bu sinavi gecmissiniz demek.

Bu surec icinde anlayisli ve sabirli olun. Kisa cevap istiyorsa kisa cevap verin. Yilismayin, mesafenizi koruyun. Cocuksu hareketlerde bulunmayin simdilik.


Tabi bahsedilen kadinin sizinle ciddi bir iliski dusunmedigi ihtimali var. Belki de sadece oylesine takiliyorsunuzdur. Bunu da aklinizin bir kosesinde bulundurursaniz iyi olur.
  • Paylaş
İnsan sorulara verdiği yanıtlar ile tanınmaz. Söz nedir ki? Ne aklınızdan geçeni tam anlatabilir, ne kalbinizden geçeni. Yalan söyleyenlere sorsanız hepsi nefret ediyordur yalandan. Ağzı iyi laf yapanlar dünyanın en kaliteli insanı gibi lanse edebilirler kendilerini.

İnsan yaşanarak tanınır. Birlikte yaşadıklarınız, yaşananlara gösterdiği tepkiler, huyunu suyunu hayat görüşünü ortaya koyar.
  • Paylaş
Karşılıklı olarak geçmişin bir miktar deşilmesi tanışma için elzemdir ama bunun da bir sınırı vardır. Nerede doğdun, büyüdün, lisede fizik notların nasıldı, aileni anlat gibi sorular tabii ki sorulabilir ve sorulmalı ama kaç tane sevgilin oldu, en son sevgilini anlat gibi sorular sorulmamalı, bunun cevabı hem onu hem de sizi rahatsız edip ilişkiyi gölgeleyecektir. Sonuçta insan eğer ciddiyse o anda son sevgilisiyle beraber olduğunu düşünür ve diğerleri iptal olmuştur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

510 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt