Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kız kardeşiniz mi yoksa ablanız mı olmasını tercih ederdiniz, hangisinin sorumluluğunu taşımak paylaşmak size daha kolay gözükmektedir?

Günümüz şartlarında kadın olmak, ya da bir kadının, kız çocuğunun, kardeş ya da annenin güvenliğini sağlamak oldukça zorlaştı ne yazık ki. Ataerkil bir toplumda yaşıyoruz. Erkeklerin kendini genellikle egemen gördüğü ve feminizmin karşısında gğüslerini modern çağa rağmen bir kalkan gibi gerdikleri acı gerçekler arasında. Bu yüzden asıl olay abla veya küçük kız kardeş değil aslında. Anne, eş olarak da bakmalıyız olaya diye düşünüyorum. Kadını bir birey olarak görüp, saygı gösterip, çevremizdeki tüm kadınlara ve kız çocuklarına ailemizin bireyleri olarak bakmaya başladığımız zaman güvenliklerini düşünmemiz de gerekmeyecektir. Dilerim yakın gelecekte kadına şiddet, kadın haksızlıkları konusunda problemlerimiz en azından en aza iner.
  • Paylaş
Kız kardeşim olsa fazlaca kıskanabilme potanisyeline sahip olurdum. Ancak yine de ona derslerine yardımcı olmak, hayata dair tecrübelerimi eğrisiyle doğrusuyla onunla paylaşmak, onu korumak kollamak, izin konusunda sorumluluğunu alarak destek olmaya çalışmak gibi düşünceler geçiyor aklımdan.
Ablam olsaydı, anne gibi bir sevgi ve şefkat de abladan görmek güzel olurdu. Hem okulda derslerime yardım edebilirdi, benimle tecrübelerini paylaşırdı bana arkadaşlık, sırdaşlık ederdi güzel olabilirdi.
  • Paylaş
Nasıl bir duygu olduğunu bilmemekle beraber , her ikisininde olmasını isterdim . Tabiki sorumsuz bir kardeşse artı bir sorumlulugu olabilir , tam tersi de olabilir , yani birazda karakterle alakalı , kimbilir ... ...
  • Paylaş
Kız kardeşimde ablamda var her ikisi de ayrı bir güzellik. Kız kardeşle ilişkide veren , ablada alan taraf durumunda sınız.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

376 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları