Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kız ve erkek çocuklara alınan oyuncakların psikolojlerine etkisi nasıldır?

Bence bu cinsiyet ile değil yaş grubu ile değerlendirilmeli. Cinsiyet anlamında zaten iç güdüsel olarak ilgi alanları farklı oluyor ama sırf merakını gidermek için yada eğlendiği için karşı cins oyuncağı diye genel kabul görmüş bir oyuncakla vakit geçirmesinde bir sakınca bulmuyorum. Örnek vermek isterim ki; erkek olan kuzenim bizimle birçok kez evcilik oyunu oynadi, hatta eniştem bize kızıyordu O'nu bebeklerle oynatıyoruz diye ama aslında O, evde başka oynayacak kimse olmadığı için bizim oyunumuza dahil oluyordu yoksa bebek vs. umrunda değildi. Şimdi kocaman bir delikanlı ve gelişiminde hiçbir olumsuzluk yok. Onun dışında ben de sokakta futbol, su tabancası, misket oynadım, ağaçlara tırmandım ama bunun hiçbir olumsuz yanını görmedim aksine çok eğlendim.
  • Paylaş
3

Şaman, Baba olmadan evcilik mi olurmuş :)

Mine, çok güzel bebek uyuturdu baba olunca daha iyisini yapacaktır eminim :)

Şaman, Etrafta oynayacak ve alay edecek erkek çocuk olmayınca biz kimlerle oynuyorduk ki :)

doktorsitesi.com/makale/cocuk-gelisimin...
Bu makalede oyuncakların çocuk gelişimine olan etkileri , yaşlara göre oyuncak seçimi ve ailelere öneriler hakkında bilgi verilmiş.

posta.com.tr/saglik/bebek-cocuk/HaberDe...
Bir hafta öncesine ait olan bu yazı da okunabilir
  • Paylaş
Yaş grubuna göre oyuncak seçimi önemlidir çocuklar için... Cinsiyet ayrımı ve toplumsal rol dağılımını çocuk yaşta yüklemiş oluyoruz aslında kız ve erkek çocuğa alınan oyuncaklarla... Çocuklara alınan oyuncakların psikolojilerine olumlu etkileri olacaktır, çünkü çocuğun dünyası oyundur; ancak seçilen oyuncak önemlidir...
  • Paylaş
Ülkemizde ergen gençlerin kurtlar vadisi adlı diziyi izledikten sonra kendilerini kanatlanmış gibi hissettikleri bir ortamda çocukların hayal gücünün ne yöne doğru yol aldığını düşünün :)
  • Paylaş
Şu aralar polislere gicigim ve polis oyuncaklarinida erkek çocuklarına oynatmalarini öneririm. Başka bi diyeceğim yok bırakın çocuklar oyuncaklarını kendi seçsin sonuçta onlar oynayacak siz oynayacaksiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

350 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt