Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kızlar birbirlerini neden çekemez?

Bu kesinlikle doğru olmakla birlikte, kendi özgüveni ile karşısındakine duyduğu kıskançlık ters orantılıdır. Kendisi ile barışık olan, özgüveni yüksek bir kişi, en yakın arkadaşının kendisiyle rekabete girmesine sadece güler ve geçer. Ama bu gülmenin altındaki sebep; olgunluk değil 'istersem seni alt ederim' e olan inancıdır. Bu inancı kaybederse çekişme başlar, buna inandığı sürece rakibini ciddiye almaz. Bir kadın için en büyük zevk kendisinin taklit edilmeye çalışılmasıdır :)
 • Paylaş
Kızlar çok derin hatta gereksiz derin düşündüğü için düşünce amacından sapabiliyor. Kızlarla erkekler arası iletişim farkından dolayı sadece kızlar arasında oluyor bu. Belki karşımızdaki adına da düşünmezsek onun fikrini ondan dinlersek daha sağlıklı iliskiler kurabiliriz
 • Paylaş
Çünkü kapışmayı çok sevdikleri için
 • Paylaş
Aslında kızlar kızlar için giyinir, kızlar için süslenir. Kendisinden daha alımlı birine dayanamaz. Kendisinden daha şık ve çekici bir kadın gördüğünde inceden inceden süzer. Bir erkek bir ortama girdiğinde öncelikle kadınlara bakar. Bir kadın ise bir ortama girdiğinde yine kadınlara bakar. Ortamda en fazla ilgiyi çekmeye çalışır. Bunu öncelikle güzelliğiyle veya cinsellikle yapmak ister. Yapamıyorsa zekasıyla, ya da diğerlerinden üstün olduğu başka yönleriyle yapar. Bu şekilde rekabet başlar.


Kız çocuğu 3-6 yaş döneminde annesiyle rekabet halindedir. Bazı anneler de buna cevap olarak kızı ile yarışa girer. Bu tarz bir çocukluk yaşayan kişinin yetişkin dönemde diğer kızları çekememe olasılığı daha yüksektir.
 • Paylaş
Alfa kadın olma isteğinden doğan çok doğal bir davranıştır. Erkeklerde alfalık ruhsal güçle olur ki bunu düşmanca hareketlerle göstermeye gerek yoktur, bilakis alfa erkek babacan da olmalıdır. Kadınlarda alfalık çok göreceli olan güzellikle ifade edilir ki bu da kadınlar arasında çirkin çekişmelere neden olur. Ben kadınların kadınlar için süslendiği hikayesine tam inanmıyorum, tabii ki erkekler için, erkeklere göre süslenirler, sonuçta zevkli bir göğüs dekoltesini kadınlar değil erkekler çekici bulurlar ama birbirleri arasındaki güzellik yarışı da alfa kadın olma yolunda sürer.
 • Paylaş
Her zaman en iyiye talip olma içgüdüsüyle hareket ettikleri ve "En iyi" kendileri olduğu inancında oldukları için... Aslında bu bir kavga değil; tatlı bir yarış, hoş bir rekabettir.
 • Paylaş
Kızların birbirini cekememesi iç güdüsel bir gelişim, önceki çağlarda ava çıkan, savaşan, doğa ile mücadele genellikle erkek ve doğal olarak kadınlar erkeklerden çok yaşıyor. Basitçe bir mantık kurarsak 50 erkekli 100 kadınlı bir kabilede erkek azlığı tabiiki rekabet doğuracaktır.

Ayrıca erkek içinde bu çekici bir durumdur, günümüzde yapış yapış gezen sevgi yumağı kızları gordukce komedi filmi izliyormuş gibi hissediyorum.
 • Paylaş
Bir kadının ne istediğini nasıl kimse bilemez ise bir kadınında hem cinslerine karşı bu çekememezlik tavırlarını kimse bilemez ama tahminimce şu olabilir kadınlar duygusal olarak bencildir ve bunu paylaşmak istemezler özelliklede sevdiği birinin duygusunu küçük bir kız çocuğu için bile paylaşmaz ister ki sadece sevdikleri onu sevsin sevgi istikhakını paylaşmaz.
 • Paylaş
Bu rekabet hissiyle ilgili. Kadınlar hemcinslerini kendine rakip olarak görür. Ayrıca bir kadının isterse ne kadar tehlikeli olabileceğini de bilir :)
 • Paylaş
Cekememekten kastiniz zarar vermekse eğer bu sadece kadin cinsiyeti icin değil erkek cinsiyeti icinde gecerli olabilir.
Genel olarak kendi hem cinsimizi rakip gorme ihtimalimiz her zaman karşı cinse göre cok daha yüksektir. Bundan dolayi kendi hemcinsimiz risk algimizi tetikler.
 • Paylaş
Kadınlar hem cinsleri ile rekabet halindedir... Yaptıkları makyaj bile erkek için değil rakip kadınlar içindir... Kadınlar kendilerine koruyabilecek, ona güven verebilecek erkekleri ararlar bu arayışta rakiplerini alt etmek için ellerinden geleni yaparlar... .
 • Paylaş
Sürekli gözde ve beğenilen taraftalar. Üstelik hemcinsi yani bir diğer beğenilen rakibi fazla ister istemez ondan bir farklılık yaratmak maksatlı farklılık yaratmaya bakar ama hep aklı yanındakının farklılıgının olumsuz tarafını yakalamaktadır
 • Paylaş
Kızlar araba yarışları gibidir sureklı bırbıryle yarışırlar .. Ve kıskanctırlar bencee
 • Paylaş
Bütün kızları muhatap almayan durumdur, zira karaktersizliğin cinsi ırkı rengi dili olmaz..
 • Paylaş
Kadınlar ilk bölümü espiri kabul etsin bi zahmet.

Mıknatıs'tan örnek vereyim. Tüm mıknatıslar iki kutuptan oluşur. Kuzey ve Güney, North ve South kısaca N-S. Hiç N-N bir mıknatıs duydunuz mu? Duymadınız.

İnsan kromozomları da X-Y. Hiç X-X diye bir insan duydunuz mu? Duydunuz. Hmmm.

güzel...

Şimdi sadede geleyim ;
el-cevab : "rekabet"
 • Paylaş
Fitrat meselesi: _)
 • Paylaş
1

Dilan Dogan, Kizlarda kiskanclik duygusu genel olarak baskindir.Bakusindan en ufaciklafundan gicik kaparsin sonrada cekememeye baslarsin...Hepsi bu

Can sıkıntısından... Uğraşacak erkek bulamayınca birbirlerine düşerler.. 😉
 • Paylaş
Kızcağızlarımızın vahim sorunu bu. Aynı hal ve tavrı kendisi yapınca normaldir bir başkası yapınca kaşar der. Evet cınım ya herkes böyle düşünüyo en namuslu en güzel en mükemmel sensin sen tamam.
 • Paylaş
Çünkü başka işleri yok kısa ve öz : )
 • Paylaş
1