Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kızlık zarı nasıl dikilir?Kızlık zarı tamir edilebilir ve bu işleme himenoplasti denir. Bunun için ne zaman ya da kaç defa ilişki olduğu önemli değildir. Doğum yapmış kadınlarda bile kızlık zarı tamir edilebilir. Kızlık zarının tamir edildiği ancak bir jinekolog veya adli tabip tarafından anlaşılabilir. Ortamda bulunan fazla sayıdaki mikroorganizma yara yerini kolayca enfekte edebilir. Bu nedenle operasyon öncesi ve sonrası sepsiye ve antisepsiye uyulması gerekmektedir. Buna karşılık vajina duvarından alınan parçalar (vajinal flebler) ile yeni bir hymen yapılabilir.

Kızlık zarı dikimleri en sık olarak iki şekilde yapılmaktadır: Uzun süreli ve Kısa süreli onarımlar. Uzun süreli onarımlar şu an için evlilik düşüncesi olmayan veya çok uzun bir süre sonrasında evliliği düşünecek olan kişilerde yapılmaktadır. Kısa süreli onarımlar ise evliliği (veya cinselliği) bir hafta içinde gerçekleşecek kişilere uygulanmaktadır. Kısa ve uzun süreli kızlık zarı onarımlarında uygulanılan teknikler birbirinden tamamen farklıdır.

Uzun süreli kızlık zarı dikimi nasıl yapılmaktadır?
Uzun süreli kızlık zarı dikim ameliyatları “flep yöntemi” olarak da bilinmektedir. Flep yönteminde uygulanan işlem vajina alt duvardan çıkarılan doku parçasının vajina yan duvarına dikilmesi işlemidir.

Böylelikle vajinal giriş daralmakta ve cinsel penetrasyon sırasında asılı bulunan doku parçasının delinmesi kızlık zarının yırtılması ile eşdeğer bir durum oluşturarak kan gelmesi sağlanmaktadır.

Kısa süreli kızlık zarı onarımı nasıl yapılmaktadır?
Kısa süreli onarımda vajina içine atılan dikişler ile vajina ağzı daraltılmakta ve bu şekilde ilişki ile birlikte kanamanın gelmesi sağlanmaktadır.

İşlem genellikle lokal anestezi eşliğinde yani bölgesel uyuşturma ile yapılmakta ve ortalama olarak 10-15 dakikalık bir süreyi kapsamaktadır.
  • Paylaş
Kızlık zarı dikimi yerine kullanılmalı mı acaba?bekaretzari.com sitesindeki ürün ?
  • Paylaş