Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yarın hayatınızdaki son gün olsa ne yapardınız?

Klasik bir soru olacak ama gerçekten şöyle bir düşünecek olursanız ne yapardınız..Düzenle
Aslında hep yapmak istediğim ama onaylanmama endişesiyle yapmadıklarımı gerçekleştirirdim. Adına ister zincirlerden kurtulmak diyin isterseniz hayvanlık. Yarın ölücem ben. çok da fifi..
-Bir kere işe hayatta gitmez patronu arar kafa tatilimi bildirirdim.
-Okula belki gider dersin en kritik anında ayağa kalkıp hocalara iki çift laf söylerdim.
-Kötü park etmiş araçların kimisinin dikiz aynasını kimisinin ön camını kırardım.
-En kalabalık metrobüse biner avazımın çıktığı kadar bağırarak halka seslenirdim.
-Deniz kıyısında yürürken birini denize iterdim.
-Gereksiz bir yerde nöbet tutan bir polisin silahını alıp havaya sıkardım (tabi yakalanmayacağımı düşünürsem)
-Herhangi bir tribünden sahaya yumurta, domates atardım.
-Kalabalık bir yerde "Hepinizden iğreniyorum" diyerek (ölmeyecek şekilde) boğaza atlardım.
-Şanslı bir erkek ve bir hanım kızımızın suratına küfreder, siktir çeker ve şu tipine bir bakmasını söylerdim.
-Züccaciye dükkanına girip tek bir harika dokunuşumla yüzlerce cam ürünün kırılırken çıkarttığı sesi dinlerdim.
-Bir petshopa gider bütün kafeslerin kilidini açardım.
-Anlamsız bir saatte köprüde trafik durma noktasına gelince gidip teker teker şoförlere nereye gittiklerini sorardım (bu abartı oldu ama hep merak ediyorum)
-Sevdiklerime özel notlar bırakırdım.
Ve son olarak evimde uzanır ve huzur içinde o deriiin uykuya dalardım.
 • Paylaş
13

Ece Naz Sonat, Bazarov'un gerçek kişiliği çıktı ortaya :):) Neler varmış içinde senin öyle. Yaşamak için ölmeyi mi bekliyorsun ? :) Bu saydıklarının daha uç örneklerini yaptım diyebilirim...

Bazarov, Alta bir düzeltme yapmıştım kaydolmamış. Bu söylediklerimden biraz pişman oldum. Yani pişman olmadım da ölümle bağdaştırmaktan rahatsızlık duydum. Söylediğin gibi bunları yapmak için öleceğimi öğrenmeme gerek yok ya da öleceğimi öğrensem sahiden bunları yapacağımı da düşünmüyorum. Ama bir şekilde bastırdığım ve içimde patlayan şeyler bunlar. Mesela şu kötü park edenlerin dikiz ayna ve camlarını tekmeleyerek kırmayı acayip istiyorum. Aynı şekilde avmde dolaşırken elim hep özenli dizilmiş şeylere gidiyor bir yıkma isteğiyle. Ama yapamıyorum işte :)

Ece Naz Sonat, :) Yaşadığını hissetmek için biraz manyaklık yapmak gerekebiliyor... Senin yazdığını görünce şok oldum ama, sonra sesli güldüm :)

Bazarov, Ne varmış benim yazmam da :)

Ece Naz Sonat, Bilmem seni böyle işinde gücünde kendi halinde, normal bir insan sandığımdan galiba ama yok yok içinde bir şeyler çıkacağı belliydi :p :)

Bazarov, Kendi halinde ve düz biri olduğum doğru ama bu beni normal yapmaya yetmeyebilir, yetmemiş :)

Ece Naz Sonat, Yahu kim normal ki? Normal olan kabul edilebilir olduğundan herkes kendini normal göstermeye çalışıyor. :))

Bazarov, Evet. Sen bana haksızlık ettin az önce :P

Ece Naz Sonat, Hoşuma gitmiştir kendim gibi manyaklar görmek :))

Bazarov, O halde bir üstteki yorumun sana yeterince güven vermiyor, ben de bir şeyler ekleyeyim.

Bence ben normalim, garip olan diğer insanlar. Oylamaya kalksak çoğunluk onlardan yana çıkar belki ama yine de bu benim fikrimi değiştirmez. Normal olan benim. Bir kibirle söylemiyorum bunu. Yani, daha çok bildiğimden değil. Ama daha çok aradığımdan. Kitleler kendini kandırmayı seviyor, kendinden kaçmayı, istendik cevaplara sığınmayı. Ama ben o durumlardan imtina ediyorum. Onlara benzemekten korkuyorum. Bu fikirlerden dolayı vicdanım rahat. Beni kaç kişinin onayladığından ziyade kimlerin onayladığıyla ilgileniyorum. Ve son olarak, arıza tipleri ben de seviyorum :)

Ece Naz Sonat, İşte budur ya şuanda tatmin oldum. Şu onaylanma endişesi olmasa herkes kendi olsa, kötü şeyler de yapsa ama kendi istediği için yapsa... :) Bence hiç korkma, bu kadar farkında olup onlara benzemen imkansız. Arızalar olmasa hayatın ne rengi kalır ki. Ben de yalnızım, garipseniyorum, belki de sevilmiyorumdur ama mutluyum, şurda sabah sabah şu muhabbeti yapmak bile mutlu ediyor.

Bazarov, Bu diyalogun iyi hissettirmesine sevindim ama lafını balla kesmek durumundayım :) Akşam işten çıkınca cevap vereceğim.

Ece Naz Sonat, Aynen çalışmaya dönelim :)

Oturup ölümü beklerdim. Son günümüz kendime ayırıp günahlarımı düşünür, helallik isterdim. Kul hakkı ile öteki tarafa gitmekten kurtulmaya çalışırdım.
 • Paylaş
Her şeye bir anlam yüklemekten vazgeçinnn!!! diye avazım çıktığı kadar bağırırdım.
 • Paylaş
Hemen annemin elini bir kez daha öperdim.
Hala yanımdayken.
 • Paylaş
Onların yüzlerindeki hüzün beni çok üzeceğinden aileme ve arkadaşlarıma söylemezdim. Çaktırmadan çevremdeki insanlarla helalleşirdim. Sevdiğimi arayıp son kez sesini duyardım. Sonrada kimsenin olmadığı gece yıldızları, sabahında güneşin doğuşunu izleyebileceğim yere gider sessizce giderdim. . .
 • Paylaş
Öncelikle yarın öleceğime emin olup sonrasında vücudumun direncine uygun eylemlerimi planlardım.
 • Hamama gidip kese attırmak ilk işim olurdu.
 • Bedenimin her halinin kadavra olarak kullanılmasını beyan ettiğim noter onaylı belgeyi Üniversite hastanesine teslim eder, kabul numarasını da aynı bedene yazdırırdım.
 • Saçlarımı mohak kesmek bu aşamada ki işim olurdu.
 • Son not mahiyetinde kısa bir cümleyi de bedene yazdırırdım.
 • Eylem gerektiren bu maddelerden sonra final için gerekli malzemelerden oluşan çantamı hazırlardım.
 • Çocukluktan beynime işlemiş olan Dogma inancın ritüellerine saygı gösterip yapacaklarımdan dolayı üzgün olmadığımı kendi kendime dile getirirdim.
 • Tam ekipman hazır olduğumda; Bi'sigara hazırlar, geçmişten başlayıp bugüne anıları afili küfürlerle yad ederek işin duygusal kısmını 4 duvar arasında tamamlardım.
 • Bu sırada şahsi ne kadar eşyam varsa dağıtabildiğimi dağıtır kalanları çöpe atıp arkamı temiz bırakırdım.
 • Ve tabii sosyal ağlara ve mail hesaplarıma son kullanım tarihi dolmuştur notlu geri bildirimleridüşerdim.
 • Afili ceketimin iç cebinde ki black label'dan kan alma hortumuyla alkolü çekip, yürürken flulaşan insan kalabalığı içinde son tatminlerimi yaşardım.
 • Bu yürüyüş esnasında birilerinin yanından geçerken cevaplarını beklemeden tanrı kim diye sorup kendi dilimde eğlenirdim de.
 • Son eğlencelerimin de keyfiyle ulaşabildiğim en yüksek nokta olan 235 metre Sapphire çıkıp gün batımı eşliğinde kulağımda yüksek müzik listem ve bilinç açık cl'de baz morfinimi kullandıktan sonra urganımın bir ucunu önce boynuma sonrasında diğer ucu kolona bağlayıp son bir nefesle tereddüt etmeden bir şah damarımdan diğerine derin bir ustura çiziği ile izlerdim; iki parça oluşumla birlikte dönüp duran her bir şeyi artık kaç saniye ise ;)
Ben buna overbaz adrenalin diyorum.
Hürmetler!
 • Paylaş
Bunu hiç düşünmek bile istemiyorum. Yaşamak istediğim ve yapmam gereken o kadar çok şey varki...
 • Paylaş
Yalnız başıma içer, fotoğraflara bakardım ve "Ulan iyi ki yapmışım bee" dediğim şeyleri hatırlar gülerdim. Kimilerine göre boşa geçmiş, kimilerine göre gereksiz yada kayıp ama kafama göre, süper eğlenceli, bol alkollü, güzel insanlar eşliğinde bir hayat geçirdiğim için gurur duyardım muhtemelen. Bir günlüğüne bile olsa beni mutlu etmiş, iz bırakmış insanlara bir kaç şey karalardım. Deniz olan herhangi bir yere koşup, rüzgarı hissetmek isterdim. Müzik dinleyip, biraz daha içerdim ve son olarak en sevdiğim yere, denize karışırdım.
 • Paylaş
Pek kafa yorup düşünmedim böyle birşeyi ancak normal zamanımda ne yapıyorsam aynısını yapardım. İşe gelir, işten eve döner , yemek yer, biraz deniz havası koklar, çayımı içer , uyurdum.
 • Paylaş
Ölümün ön izlemesini yapardım... yarı ölüm hali, bütün gün uyurdum...
 • Paylaş
Anılarımı düsünüp fotograflara baktıktan sonra son saatlerimi sevdiklerimle geçirir ve bir tane video kaydı yapardım öldükten sonra izlesnler diye...
 • Paylaş
KURAN-I KERİM OKURDUM
 • Paylaş
1

Dile, bu yanıtı olumsuz şekilde oylamanın nasıl bir amacı var anlayabilmiş değilim. Gördüğüm en akıllıca cevap doğrusu. Çünkü Kuran-ı Kerim bir ömre bedeldir, kadir gecesi de bu yüzden 1000 aydan yani 83 yıldan hayırlıdır Kuran-ı Kerim bu gece indirildiği için. Cevabınızdan dolayı tebrik ederim.

Yarın son günüm olsa saat ve zaman kavramını silerdim zihnimden. İnandığım şeyler ve vicdanım o an ne yapmam gerektiğini hissettiriyorsa o şekilde davranırdım. Gelirken seçme hakkım yoktu ama belki giderken bir şeyleri değiştirebilirim. Zaten bunu hep sorgulamalı insan, kim biliyor yarının son günü olmadığını !
 • Paylaş
En basiti bu günü standart geçirir ve gece erkenden yatardım. Uykuda olsun bari.
 • Paylaş
Yarını bilmiyorum da bugünün son günümüz olmayacağını da bilmiyoruz
Bu da öylesine sana sunulmucagına göre birşey yapamıyosun
 • Paylaş
Bol bol ibadet ederim, Kul hakkı yediysem helallik isterim.Başka birşey yapmam yapamam.
 • Paylaş
Fotoğraflara bakar veya arkadaşlarımla oturup eskiyi yadederdim
 • Paylaş
İstatislik bir değer olarak kalmamak için, çılgınca bir şey yapar, akşam haberlerinde kendimi izler öyle veda ederdim.
 • Paylaş
Rüyamda 3 aylık versiyonunu gördüm bunun. O zaman da nasıl değerlendireceğimi bilmiyordum şimdi de. Kaldı 2 ay 25gün
 • Paylaş
Yapcak bişey kalmadığına ikna olmuş olurdum (:
 • Paylaş
Gündüz ne yaparım bilemem ama gece rahatça uyurum eğer bir rahatsızlığım (tıbbî olarak) yoksa. Çünkü bu, hayatımda, kesinlikle en ufak bir kaygı duymayacağım yeni bir güne başlangıç uykusu olur. Ne de olsa ertesi gün ne olacağı belli.
 • Paylaş
İçimdeki her şeyi boşaltırım garanti ama ona göre
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1286 Görüntülenme25 Takipçi22 Yanıt

Konu Başlıkları