Bilmek istediğin her şeye ulaş

Klima çarpması nedir? Belirtileri nelerdir?

Klima çarpması, sürekli klimalı ortamda çalışan insanlarda bir anda sıcak hava ile temas etmesi halinde anlık hava değişiminden dolayı oluşan hastalık ve ağrılara yol açan bir olaydır. Vücut direnci düşük ise hastalığa yakalanma olasılığı yüksektir. Belirtileri;
 • Ateş yükselmesi
 • Halsizlik ve isteksizlik
 • Şiddetli baş ağrıları
 • Huzursuzluk
 • Boyun tutulması
 • Nefes alırken göğüs ağrısı
Klimanın ideal ısısının, 20-25 derece arasında neminde % 40-50 olması gereklidir.
 • Paylaş
1

Klimalık, Klima çarpması klimadan çıkan soğuk veya sıcak havanın direkt insanlar üzerine üfleyerek vücut ısısının ani değişmesi ve klimadan Çıkan iyonların insanlar üzerindeki etkisi olarak sıralayabiliriz. Bu konuda araştırmalarımda bir firma klimanın üfleme ağzından çıkan havayı yönlendiren bir alet üretmişler. Klima üzerine takıldığında havayı tavana eşit bir şekilde yayıyor. böylece oda sıcaklığı eşit oluyor. Filtre bölümü için de tasarlanan bölümden filtre temizlenmesi sağlanıyor. Aslında sorunu ortadan kadıran bir çözüm bumuşlar. Patent bile almışlar. Bu tür sorun yaşayanların ulaşması için adreslerini ve ürün ismini yazıyorum ürün ismi klimalık wep adresleri: klimahavayonlendirme.com klimalik.com umarın sizlere faydalı olabilirim herkese sağlıklı seneler diliyorum.

İnternet'de bu konuda bir çok yazı var. Bunların ortak noktası erkeklere normal gelen klimalı ortam sıcaklıklarında kadınların üşüdüğü. Benim bunlardan çıkardığım klima çarpmasının tek bir cinsiyete ait bir rahatsızlık olduğu. Belirtileri ise üşütme dediğimiz ve havada bulunan 400 virüsten birinin kadın kişide aktive olması sonucunda ortaya çıkan semptomlar. Buna karşı yeni moda trendleri yaratılıyor. Tabii ki kadınlar için. Normal olarak kadın insanlar dışarıdaki hava sıcaklığı 30 derecenin üstündeyken ona göre giyiniyor, ofisteki 22 derece sıcaklıkta üşüyor ve hastalanıyorlar. Buna karşı modacılar çeşitli kıyafet kombinleri öneriyorlar. Örneğin sıcak ve soğuk havayı içinde hapseden bol kıyafetler ya da gerektiğinde giyilip gerektiğinde çıkartılabilir üst giyim parçaları. Bunun dışında tabii ki vücudun bir tarafına sürekli soğuk hava üflendiğinde o bölgede tutulmalar da oluyor. Bu ama sadece klimalarda değil vantilatörlerde de oluyor, bu nedenle buna klima çarpması isminin verilmesini biraz saçma buluyorum. Ortamın sıcaklığına göre giyinir ve soğuk hava akımından uzak durursanız klima da kışın kullandığımız radyatörler kadar masum araçlardır, her ikisi de ortamın sıcaklığını suni olarak düzenler. Zaten kışın klimayla ısınanlara da baktığınızda hiçbirinin klima çarpmasından muzdarip olmadığını görürsünüz.
 • Paylaş
Klima çarpması kadınlarda olan, eskiden cereyan ya da kurender çarpması olarak adlandırılan artık modern klimalar nedeniyle klima çarpması olarak adlandırılmış olan, tüm erkeklere terör estirmeyi amaçlayan bir kapris durumudur. Yurdum sıcaklarında klimalarla ofisler normal çalışma ısısı olan 22°C'ye bile getirilemezken genellikle şehrin varoş kesimlerinden tüm süsleriyle gelip çoğunlukla sekreterlik, teknikerlik gibi görece az kazançlı ama olmazsa olmaz kilit işleri yapan kadın iş arkadaşlarımızı sürekli klima çarpar. O klimalar mecburen kısılır ve hepimiz terleyerek ter kokulu ofisimizde işlerimizi halletmeye çalışırız. Hiç anlamadığım konu ise neden şu klima bir kere de erkek teknikerleri, cinsiyetleri ne olursa olsun mühendisleri, müdürleri, patronları çarpmaz.
 • Paylaş
Klimalardaki filtre sistemlerinin iyi/yeterli olmaması sonucu bir çok bakteri buralarda çoğalmaktadır.Bunların en başında geleni ve korkulanı Legionella Pneumophila'dır.Klimada yerleşen bu bakteriler damlacık yoluyla(nefes almayla)insana bulaşır ve atipik pnömoniye (zatürre) kadar götürebilir.Bunun sonucunda kişide ;
 1. Ateş yükselmesi
 2. Nefes almada zorluk
 3. Ciddi halsizlik ve yorgunluk gibi hayat standartlarını olumsuz etkileyen semptomlara neden olur.Tedavi olunmadığı takdirde hayati tehlike durumuna kadar ilerlemektedir.
Öte yandan filtrede biriken toz/mayt gibi akarlar sebebiyle alerjik rinit(burun akması,gözlerin kızarması/kaşınması/yaşarması) gibi daha tehlikesiz fakat sıkıntılı bir durum meydana gelebilir veya astımınız varsa tetiklenebilir!
Kas tutulmalarına,boyun ve baş ağrılarına neden olmaktadır.
 • Paylaş
1

Klimalık, Klima çarpması klimadan çıkan soğuk veya sıcak havanın direkt insanlar üzerine üfleyerek vücut ısısının ani değişmesi ve klimadan Çıkan iyonların insanlar üzerindeki etkisi olarak sıralayabiliriz. Bu konuda araştırmalarımda bir firma klimanın üfleme ağzından çıkan havayı yönlendiren bir alet üretmişler. Klima üzerine takıldığında havayı tavana eşit bir şekilde yayıyor. böylece oda sıcaklığı eşit oluyor. Filtre bölümü için de tasarlanan bölümden filtre temizlenmesi sağlanıyor. Aslında sorunu ortadan kadıran bir çözüm bulmuşlar. Patent bile almışlar. Bu tür sorun yaşayanların ulaşması için adreslerini ve ürün ismini yazıyorum ürün ismi klimalık wep adresleri: klimahavayonlendirme.com klimalik.com umarın sizlere faydalı olabilirim herkese sağlıklı seneler diliyorum.

Başıma gelenler: Boyun tutulması, burun tıkanıklığı, ses kısıklığı ve boğazda yanma.
 • Paylaş
Şu anda yaşadığım muhtemel durumdur. Soğuk algınlığı ve karın ağrısı da yapmaktadır.
 • Paylaş
Bende boyun tutulması oluyor
 • Paylaş
Klima çarpması klimadan çıkan soğuk veya sıcak havanın direkt insanlar üzerine üfleyerek vücut ısısının ani değişmesi ve klimadan Çıkan iyonların insanlar üzerindeki etkisi olarak sıralayabiliriz. Bu konuda araştırmalarımda bir firma klimanın üfleme ağzından çıkan havayı yönlendiren bir alet üretmişler. Klima üzerine takıldığında havayı tavana eşit bir şekilde yayıyor. Böylece oda sıcaklığı eşit oluyor. Filtre bölümü için de tasarlanan bölümden filtre temizlenmesi sağlanıyor. Aslında sorunu ortadan kadıran bir çözüm bumuşlar. Patent bile almışlar. Bu tür sorun yaşayanların ulaşması için adreslerini ve ürün ismini yazıyorum ürün ismi klimalık wep adresleri: klimahavayonlendirici.com veya klimalik.com. Umarım sizlere faydalı olabilirim herkese sağlıklı seneler diliyorum.
 • Paylaş
2

Klimalık, wep adresi yanlış yazılmış doğrusunu yazıyorum klimahavayonlendirici.com yada klimalik.com

Şaman, Klimaya giren ve iyonik olmayan atomlar nasıl iyonik hale geliyor? İyonların insan sağlığına etkisi ne şekilde oluyor? Neden iyonların sağlıksız olduğunu düşünüyorsunuz?

Bu vb hassasiyetleri olan arkadaşların bol klimalı avm'lere girdiklerinde , keşfetmeleri yani yerini öğrenmeleri gereken ilk mekan tuvaletler olmalıdır.

46 dereceden bir anda 19 dereceye düşüşün bazı metabolizmalarda "Lütfen inenlere yol verin!! " etkisi olabilmektedir. (Cırcır effect)

Aman diyeyim.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

21179 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt

Konu Başlıkları