Bilmek istediğin her şeye ulaş

Klout nedir? Nasıl kullanılır?

Ben insanın üzerinde bıraktığınız etki sayılarla, verilerle ya da puanlarla ölçülemez diye düşünüyorum. Bu çok çok çok göreceli bir şey ve her bir başka için farklı anlamlarda olmalı. Bazen de etkileniriz ve etkilendiğimizi farketmeyebiliriz.
Sosyal medyadaki paylaşımlarınız anlamlı da olabilir anlamsız da. Klout skorunuz yüksek diye etkili bir kişi değilsiniz, olamazsınız..
Ama kişiler klout skoru yükseldikçe kendilerini değerli hissettikleri için bu proje de başarılı oldu.
  • Paylaş
Klout, bir kişinin veya markanın sosyal medya sitelerinde ne kadar popüler olduğunu, kimleri hangi kelimelerle nasıl etkilediğini gösteren bir internet sitesidir.

Klout ilk bir Twitter uygulamasıydı. Takipçi miktarı, takipçilerinizin sizin tweetlerinizi ne kadar retweetlediğine bağlı olarak kullanıcılarına bir puan veriyorlardı.Ancak zamanla klout popülerleşti ve sadece twitterı değil diğer sitelerde de ölçümleme yapmaya başladı. Facebook, Tumblr, Blogger, Youtube, Linkedin, Instagram, Foursquare gibi.

Puanlarınız 1 ile 100 arasında derecelendiriliyor. sadece bir puan sistemi gibi görünüyor olmasına rağmen size sosyal medyada hangi konularla ilgili olduğunuzu ve kimlerle ilişkili olduğunuzu gösterir.

Nasıl kullanacağımız konusuna gelince;

Kloutta hesap açmak için; klout.com/home adresini kullanmanız gerekmektedir. Daha sonra tüm sosyal medya hesaplarınızı bu hesaba ekleyin ve başlayın..
Klout’da sadece puan demek değildir. Eğer sosyal medyada size rakip bir kişi yada marka var ise onları da takip edip rakibinize göre daha mı başarılı yoksa daha az mı başarılı olduğunuzu görme şansınız olacaktır.
  • Paylaş