Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kocaeli üniversitesi mühendislik fakültesi hakkında ne söyleyebilirsiniz?

Kocaeli hakkında bi fikrim yok fakat Gebze/Kocaeli GTE'yi gözden geçirmelisin mutlaka çünkü Gebze'de sanayileşme haddinden bile fazla..
  • Paylaş
Kocaeli Üniversitesinde okuyan arkadaslarım memnun. Ayrıca Kocaeli mühendisler için imkani olanağı yüksek bir şehir.Sanayileşmiş olması büyük katkılar sağlayacaktır.
  • Paylaş
Bunun için fakültenin dünya sıralamasındaki yerine bakmanız yeterlidir. Sıra ne kadar yüksekse öğretim kadrosu da o kadar kalitelidir. Kadronon kalitesi de mutlaka eğitimin kalitesini beraberinde getirir. Benim için, yani sıfır eleman alımında ODTÜ, İTÜ, KTÜ, 9 Eylül, Ege Üniv. ve bazı özel üniversitelerden gayrısı itimat telkin etmiyor ama tecrübeli elemanda üniversiteden ziyade çalışılmış olan firmalar önem kazanıyor. Eğer mühendislik okuyacaksanız siz siz olun üniversitenizi şehrine, kampüsüne, ortamına, yemeklerine vb göre seçmeyin, akademik kadro en önemlisi. Tabii üniversite ya da fakülte henüz akademik bir başarı elde edememiş olsa da okuyacağınız bölümdeki birkaç çok iyi (akademik açıdan) hoca da bölüm seçiminizi etkileyebilir. Başarılar.
  • Paylaş
Kocaeli sanayi konusunda çok gelişmiş bir şehirdir. Ben doğma büyüme kocaeliliyim. Gebze kirli havadan çekinmez, bıkmazsan gidebilirsin çünkü haddinden fazla kirli bir bölge izmit merkez çok daha iyi. Okunabilecek bir şehirdir kocaeli öğrenci sayısıda fazladır.
  • Paylaş
Ağbim geçen sene terxih zamanında bir çok hoca ve psikolojik danışmanla görüştü onların söylediğine göre yıldız teknik üniversitesinden sonra mühendislikte en iyi üniversşte hatta yıldızla kapışıyormuş ve ağbim de şimdi kocaeli üniversitesi makine mühendisliğinde istanbul ankara gibi büyük şehirlerde okumak istemezsen iyi bir tercih
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

97 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları