Bilmek istediğin her şeye ulaş

Koçluktan (yaşam, ilişki, yönetici, kariyer, vs) anladığınız tam anlamıyla nedir? Size ne katacağını düşünüyorsunuz?

Bazı insanların kafası doğuştan güzeldir. bu sebeple abuk subuk işler yapar bunun en büyük belirtisi de olsun olmasın saçma sapan şeylere para harcamaktır. işte bu kafası güzel insanların parasını kapması gereken uyanıklıkların genel adı KOÇLUK tur. Koça da, Koyun lazım ona da DANIŞAN diyorlar :))
  • Paylaş
7

Şaman, Koçum beee, yürüüü, kim tutar seni :)

Hakan, Obaaaaa

Şaman, Ve heyyt naralarıyla koçluğa soyundu, Koçtaş'da kasiyer oldu :P

Hakan, Bu süper oldu aga yaaa koçtaş:-)

Şaman, hahaha, gecenin geyiği, ama kasiyerlik yerine CEO'luk yakışır üstat sana

Hakan, Aman diyeyim üstad ceo bizi bozar. Daha yeni toparladım kendimi, bir daha töbe. Parası olana profesyonel hizmet süreli o da. Aksi halde kasiyer can dır :))

Hakan, Bi 50 lik rakı, bi paket sigara 100 gr. Gravuer peynir tüm maliyet bu. Değmez ceo geyiğine :-):-)

Son yıllarda yaşamın karmaşıklaşmasından ötürü yeni bir danışmanlık akımıdır koçluk.. Örneğin tüketime harcanan bu kadar zaman, eğitime harcanan zaman, işe harcanan zaman derken insanlar birçok konuda 'hazır bilgi' ihtiyacı duymaktadır. Elbette bazı koçluklar ya da danışmanlıklar insanlar tarafından onaylanmayabilir fakat, zaman, böyle bir sektörü doğurmuştur... 

Teknolojinin artması ya da iletişimin artmasının aksine insanlar, birçok şeye ulaşmakta daha da zorlanmaktadırlar. Çünkü gereksiz malzemeler de aynı oranda artmaktadır. Böyle durumlarda kilo vermek isteyen de uzmak aramaktadır, çocuğunun iyi bir eğitim almasını isteyen bir anne de.... Ama buradaki anahtar kelime o kişinin 'uzman' olmasıdır... 2-3 kitap okuyarak kendini '... koçu' olarak niteleyenler; diğer uzmanlar için zararlı bir ortam oluşturmaktadır.
   
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

638 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt