Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kontrol mühendisliği nedir? İş olanakları nelerdir?

Kontrol mühendisliği İTÜ'de lisans düzeyinde bir bölüm olup,Elektrik-Elektronik Fakültesi bünyesinde yer alır.Puanı ortalamanın üstünde İTÜ bünyesindeki kaliteli bölümlerinden biridir.

Genel olarak bilgiyi  İTÜ kontrol mühendisliği bölüm sayfasından aldım.Geniş kapsamlı ve detaylı bilgiye siteden ulaşmak mümkün. site için;

kontrol.itu.edu.tr'>kontrol.itu.edu.tr

Kontrol Mühendisliği Nedir ?

Kontrol Mühendisliği; elektrik, elektronik, mekanik ve bilgisayar tabanlı tüm endüstriyel üretim sistemlerinin ve hizmet sektörünün amaçlanan ve planlanan biçimde çalışmasını sağlayan bilgi ve teknolojileri üreten ve uygulayan bir mühendislik dalıdır.

 
Kontrol Mühendisleri ne iş yapar ?

Kontrol Mühendisleri, kontrol sistemlerini tasarlayan ve üreten işletmelerde araştırma, tasarım ve üretim mühendisi olarak çalışabilirler. Bu mühendisler, çeşitli fabrikalarda ve endüstriyel işletmelerde bakım, onarım işlerinde ya da hizmet sektörünün otomasyon işlerinde de çalışabilirler.

Bu programı bitiren öğrenciler küçük bir sermaye ile otomasyon ve bilişim sektörüne ilişkin kendi işlerini kurma olanağını da elde ederler.   • Paylaş
Kontrol mühendisleri genellikle yazılım yaparlar ya da üniversitede kalırlar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1234 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt