Bilmek istediğin her şeye ulaş

Köpek saldırdığı anda neler yapmamız gerekir?

Köpeğin burnuna sert bir darbe vurmanız yeterlidir, anında sersemleyecektir; ki aynı şeyi iki ayaklılara da yapabilirsiniz, insanı bayıltmanın en kolay yolu burnuna sert bir darbedir! :) Ayrıca bir köpek saldırısından şüphelendiğinizde iki elinize de sopa alın, bir köpek asla iki elinde de sopa olan bir insana saldırmaz, bir ele saldırsa bile diğeriyle kendisine vuracağını bilir çünkü :)
  • Paylaş
2

June, Ay onlara ben dokunmaya kıyamam ama kendimi savunmam gerekirse zarar vermeden denerim sanırım....

Solsoledo, Haklısınız ama burada finomsu bir köpekten bahsetmiyoruz; gözü dönmüş koyun kadar bir köpekten bahsediyoruz ki gözü dönmeden kimse kimseye saldırmaz :)

Kesinlikle koşmayın!!!!! Bir de korkmayın! Çünkü korktuğunuzda vücut hormon salgılıyor ve köpek o hormonu salgıladığını biliyor ve bu yüzden saldırıyor..Kaçarsanız kesin koşar peşinizden ama koşmazsanız yüzde 50 şansınız var derim!
  • Paylaş
Aslında size köpek saldırdığı anda ne yaptığımı söyleyim;

Hayvanlar ile arası iyi olan biri değilim ve böcek fobim bile var. Bir gün köpek hırlayıp saldırdığında dişini dizime geçirmişti. Arkadaşım köpeği tekmeleyip uzaklaştırmak zorunda kaldı. Dizimi o an çeşme -de iyice sabun ile yıkadım. Sonra hastaneye gidip kuduz önlemi için aşılarımı yaptırdım.
  • Paylaş
1

June, oo geçmiş olsun umarım yaşamam...

Saldırıyı engellemek için onlarla ilgilenmemiş gibi yapmak en mantıklısı.Ama olur da saldırırsa artık Allah ne verdiyse göz,kulak,burun.kafa bölgesine sert darbeler vurmamız ve üstümüzden atmaya çalışmamız bizi kurtarabilir..
  • Paylaş
Ben, saldıracak gibi duran ya da yolumda durup havlayan köpeğe ondan daha kararlı ve sert bir şekilde bağırıyorum. Kendisinden daha büyük bir hayvan daha kararlı bir şekilde bağırınca köpekler de hadlerini biliyorlar. Bir kadın aynını yaptığında yerler mi bilmiyorum... Köpeklerle çok karşılaşıyorsanız yüksek frekanslı ses çıkartan köpek savar spreyler var. Saldırırsa da burnuna vurmak ya da sağlam bir tekmeyle kendini korumaktan başka bir çare de yok. Merak etmeyin saldırı anında "kıyamam"ı unutursunuz. :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1987 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları