Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kopyala/yapıştır etkinlik bilgileri SEO açısından siteye zarar verir mi?

Özgün içerik ürettiğim blog sayfamın etkinlik kısmında ilgimi çeken etkinlikleri biletixdeki içerikleri ile ekliyorum. Bu bilgileri direk biletixden kopyalamış olmam bloguma seo açısından negatif etki yaratır mı acaba?Düzenle
Google'ın sitelere bakış açısı tamamen şudur "bu site kullanıcıya ne kadar faydalı" İçerik anlamında da algoritmalarını sürekli geliştirmelerinin amacı tamamen bu prensibe dayanıyor. Kopyala Yapıştır tabiki Gereksiz birşey olmalı ? Neden derseniz, Bir site Düşünün bir konu paylaştı ve bunu ilk defa kendisi paylaştı ve yazısı doğal olarak özgün.. Google bunu farketti ve siteyi bu konu da ön plana çıkarıyor, Çünkü site kullanıcı için faydalı özgün bir içerik paylaşmış ve benzersiz olan bu içerik mutlaka kullanıcı için faydalı olmalı.

Peki Copy+Paste ciler ne yapıyor :) geliyor ve içeriği kopyalıyor bir kaç kelime değiştirip bir kaç extra ekleyip paylaşıyor ve bunun seo için iyi olabileceğinimi düşünüyor ? Yanlış düşünüyor. Çünkü google algoritmaları buna müsade etmemek üzere tasarlanmıştır. Bu Kopyacı site sahibi google gözünde ÇÖPLÜK içerik paylaşmış oluyor ve google bu içeriği mümkün olduğu kadar gerilere atıyor çünkü zaten bu içerik zamanında paylaşılmış bir içerik ve kopya içeriğin yer işgal etmesine ve yeni özgün içeriklerin önüne geçmesine müsade etmiyor.

Ama Dikkatinizi Çekerim. Blogunuzu tamamen geri plana atar demiyorum. Kopyala yapıştır yaptığınız içeriğin olduğu bağlantıyı geri plana atacaktır. ama siteniz tamamen kopyala yapıştırsa çok sıkıntılı zamanlar geçirebilirsiniz. Fakat aşağıda arkadaşların dediği gibi değiştirilmesi mümkün olmayan içerikler tabiki dublicate olarak değerlendirilmemeli ve öyle olmadığını da biliyorum...
Saygılar.
  • Paylaş
Bunun için aynı tarzdaki diğer sitelere bakmak gerekiyor. Eğer bir alanda, içerik üretmek imkansızsa, sektördeki her sitede mecburen aynı içerik varsa, bu SEO açısından büyük bir zarar vermiyor. Örneğin, Iphone 5 Teknik Özellikleri diye arattığımızda, ürünün teknik özellikleri değişmeyeceği için, her sitede aynı içerik vardır, yani hepsi birbirinin kopya içeriğidir. Google bu sektörü anlar ve buna göre bir değerlendirme yapar. Siz de etkinlik alanınızdaki diğer sitelere bakın, hepsi gibiyseniz, problem yok ama orjinal içerik üreten siteler varsa, sıkıntı var demektir.
  • Paylaş
Tamamen kopyala yapıştır bir içerik kaydı tutmadığın için bu seo da zararlı etki oluşturmaz:)
  • Paylaş
Sonuçta mevcut bilgileri özgünleştirme imkanın olmadığına göre, herhangi bir dublicate içerik muamelesi görülmez.
  • Paylaş
Evet verir google son güncellemesınden sonra kopya içerikte geri plana atıyo alt sıralara
  • Paylaş
Panda algoritması orjinal içerikten kopyalanan içerikleri tarihin dibine gömmek için icat edilmiştir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

176 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt