Bilmek istediğin her şeye ulaş

Korku filmlerinin ve izlemenin amacı nedir?

Korku filmleri bir bireyin ruh sağlığı açısından pek yararlı değil . İlk sıralar sinemada izliyordum, yalnız sinema çıkışı eve koşa koşa gittiğimden tamamen bıraktım. Halen bazı korku sahneleri gözümün önüne geldiğinde ürperirim. Extreme eylemler yaparak rahatlama amaç olabilir ama bazı kişilerde feci bir şekilde ters de tepebilir. Tutkunu olanlarına da tavsiyem: korkusitesi.com
 • Paylaş
Adrenalin:))
 • Paylaş
Korku bir duygudur. Bazı bireyler içlerindeki korku duygusunu bastırırlar ve bunu inkar ederler. Korku duygusunu yaşamayan bir insan olmamasına rağmen kişi hiçbirşeyden korkmadığını söyleyebilir. Bu yüzden de bunun kontrolünü sağlar. Film izleyerek korku dolu davranışlarda bulunarak korkmadığını kendine ispat etmeye çalışır. Aslında korku filmi izleyerek 'kendine korkmadığının ispatını" yapar. Böylece daha güçlü olduğuna inanır.
Başka bir düşüncem de kprku filmleri insanı gerer, normal yaşamda gerginliği üzerinden atmak için bir paradoks etkisi yapar. Gevşemek için de izlenebilir. Film süresince kasılan kişi film bitiminde normal dünyaya döndüğünde bu korkular olmadığı için kasılmaktan gevşemeye geçer.
 • Paylaş
Ôstorojen, testesteron gibi vucudumuzun adrenaline de ihtiyaci vardir. Cogu biyolojik ihtiyactan daha cok. Gerilim ve korku sirasinda bedenimizde uyarilan sinirler ve hizlanan kan akisimizin da muhakkak ki bir yarari vardir.
 • Paylaş
Ben izleyemem fakat sık sık depresyona giren bir tanıdığımın aşağıdaki gibi teorisi vardı. Bakış açısı hoşuma gittiği için paylaşıyorum.

Korku filmi kişiye sahip olduklarının kıymetini bildirir.
Günüm çok kötü geçmişse açar bir korku filmi izlerim.
Sonra bütün sıkıntım gider, halime şükrederim.
Benimki de dert mi be... .
 • Paylaş
1

Serkan Kiose, :) ilginçmiş...

Merak, atraksiyon ve adrenalin... .
 • Paylaş
İnsandaki spiritual kısmın doymak istemesidir. Bazı insanlar gizeme karşı ilgi duyarlar. Bir zamanlar illuminati furyasının patlayıp gitmesi bunun bir tezahürüdür. Herkeste bir deşifre etme tutkusu vardır. Bu deşifre etme tutkusunun, olmayanı oldurma heveslisi insanların doymak isteme çabasıdır. Özetle "olmayan bir şey nasıl oldurulur" diye merak etmenin sonucudur korku filmi izlemek. Veya "evrende fark edemediğimiz, korkulacak neler var? " sorusunun cevabıdır. Karanlık, kuyular ve boş evler bunun sonucudur.
 • Paylaş
Aslında ! İçimizdeki , şeytansı boşlugun aynasıdır korku flimleri ! Bazen şarz oldugumuzda, kendimize olan güven büyüdügünde ! Bu şeytana meydan okumak için gideriz ... ASIL KORKULAN KENDMİZDEN OLAN BİR PARCADIR !
Soru varsa cevaplaya bilirim )
 • Paylaş
Korku filmleri genelde , özellikle ülkemizde, insanların en zayıf noktası olan, pek çok insanın konuşmaktan bile çekindiği bu yüzden çeşitli kısaltmalarla ifade ettiği , sanki o şekilde anlaşılmıyomuş gibi, varlıklar üzerinden yapılıyor.İnsanlar bu yüzden, belki kendi başına da gelebilir düşüncesiyle merak edip izliyo olabilirler.
 • Paylaş
Tabii ki amaç adrenalin üretimi ve tüketimidir.
 • Paylaş
Korku filmleri hayranıyımdır. Dünyada yasaklanmış korku filmlerini bile izledim. Sinemanın en zor dalıdır korku. Korku derken aniden sesle korkutma ya da benzeri efektleri kastetmiyorum. The others(diğerleri) ve Human Centiped(insan kırkayak) serisi özellikle ikinci film, A serbian movie fena değil. Türkiye'de bu tür Hasan Karacadağ la biraz toparladı.
 • Paylaş
Korkutmak ve korkmak :)
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1471 Görüntülenme19 Takipçi13 Yanıt