Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kosgeb'e proje sunarken nelere dikkat etmeliyiz?

Yapacağın işte sanat üretimi olmayacak, elle tutulur, gözle görülür materyaller üretmelisin, işin içinde eğitimi de yer vermemelisin ve kadın olursan %70'e kadar hibe alabilirsin. Ama dediğim gibi fikir üretimine destek olmuyorlar.
Küçük, üretimi kolay, pazarı da kolay olabilen, maaliyeti iyi hazırlanmış, tüm araştırmaları tamamlanmış bir projeyle gitmeniz faydanıza olacaktır. Eğer bir fikriniz varsa ve mali konularda bilgi sahibi değilseniz, KOSGEB size danışmanlık hizmeti de vermektedir.
  • Paylaş
3

Mustafa Bayrak, kosgeb fikirlere de değer verir.hatta en önem verdiği desteklerin başında AR-GE inovasyon desteği gelir.bir fikriniz varsa bunu kosgeb ile paylaşmaktan çekinmeyin derim.ve inanın tatmin edici bir destek.

Belgi Saygı, inanın paylaşmış biri olarak yazdım :)

Mustafa Bayrak, lütfen ama bir merkez projenize değer vermedi diye bunu kuruma mal etmeyin :) ordaki uzmanın insiyatifi ve yaklaşımıyla ilgili bir şey.ayrıca her fikir ar-ge niteliği taşımayabilir bu da var.projeye bakmak gerek etraflıca.

İlk başta cepte bir 50 bin lira olması lazım maalesef. Proje güzelse paranda varsa gerisi hikaye.
  • Paylaş
1

Kobi Destek Merkezi, Anıl bey bu söylediğiniz artık geçerli değil. Çünkü KOSGEB tarafından projesi onaylanan girişimcilere KGF teminatı imkanı sunulmaktadır. KGF teminatları ile ilgili olarak resmi web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Yaptığın veya yapacağın planladığın iş bireye faydası sosyal hayata kolaylığı maliyet hesabına karı ülke ekonomisine KDV sağlıyor ise kosgep de . Şansın yüksek olur.
  • Paylaş
Gerçekçiliğe mali tablonun sallamasyon olmamasına hibe deste projenin olsun diye olsun diye değil tamamen işe yarayan swot analiziyle hedefiyle vizyonuyla misyonuyla rakip analiziyle ve açmayı düşündüğün alanda uzman olduğunu belli eden bir özgeçmişle hazırlarsanız kuruldan geri dönme ihtimali oldukça düşüktür isterseniz size başarılı bir örnek bir proje atabilirim size
  • Paylaş
1

Kobi Destek Merkezi, Biz de en güzel yalın anlatımı yapmışsınız. Emeğinize sağlık

Güvenebilirseniz İnternette projenizi düzenleyip en iyi şekilde sunmanız için yardımcı olan siteler var.
  • Paylaş
Öncelikle projeniz ile ilgili hangi kuruma başvuru yapacak iseniz o kurumun başvuru programlarını dikkatlice incelemeniz gerekmektedir. Projelerde en önemli bölüm ise mali döngüsü ile proje çıktıları dır. Her kurumun ayrı ve çok detaylı proje planları mevcuttur.
Eğer projeniz var ise mutlaka bizim gibi bir danışmanlık şirketlerine proje hazırlatmanız da fayda bulunmaktadır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

427 Görüntülenme12 Takipçi6 Yanıt