Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kosgeb girişimcilik eğitimleri ve başvuruları nerelerde kabul edilmektedir?

KOSGEB Girişimcilik Eğitimlerini İş-Kur organize eder. Bununla birlikte eğitim yer ve tarihlerine kosgeb.gov.tr/pages/uı/duyurular.aspx?ref=22 adresindeki linkten ulaşabilirsiniz.
  • Paylaş
5

Mustafa Bayrak, KOSGEB desteklerini sadece İŞKUR organize etmez belirtmek isterim. KOSGEB in kendisi de organize edebilir, meslek odaları, ticaret ve sanayi odaları, meslek kuruluşları, belediyeler vs KOSGEB in onay vermesi halinde Girişimcilik Eğitimi verebilirler. Önemli olan başvuran kuruluşla girişimcilik protokolü yapılmış mı yapılmamış mı ona bakmalı.

Mahir Uskan Batmaz, KOSGEB Eğitimlerini İşKur Organize eder; eğitim verecek kurumlar için ihale düzenlemek, ilgili yasal sözleşmeleri yapmak görevi İşKur'a verilmiştir. Bununla beraber mevzuat gereği KOSGEB doğrudan bazı kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapabilir.

Mustafa Bayrak, Hala ısrarla İŞKUR organize eder demenizi anlamıyorum.işimi ben bilmiyorum ya da :) İşkur sadece ve sadece "KOSGEBİN ONAYINI " alarak yapabileceği girişimcilik eğitimlerini organize eder.KOSGEB onay vermeden hiç -bir şey yapamaz yani. Girişimcilik eğitimlerini ülke genelinde İŞKUR yapar gibi bir kanı bırakıyorsunuz insanların beyninde.Girişimcilik eğitimleri KOSGEB onaysız asla yapılamaz!
KOSGEB in onay verdiği diğer meslek kuruluşları da belediyeler de üniversiteler de bu işi organize edebilir.

Mahir Uskan Batmaz, Sadece İşKur organize eder diye bir ifademi nerede görüyorsunuz? İfadelerimi okursanız teknik olarak herhangi bir yanlış bilgi söz konusu olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. KOSGEB'in anlaşma/protokol yaptığı kurumlar bu konuda gerekli organizasyonları yapabilirler. Bununla birlikte, Girişimcilikle ilgili eğitimler ağırlıklı olarak İşKur tarafından organize edilmektedir.

Eğer bir girişimci bağlantıda olduğu herhangi bir kurumdan Ticaret Odası, Esnaf Odası, Mesleki Odalar vb. KOSGEB ile ilgili eğitim verdiklerine dair bilgi almıyorsa ve bu eğitimlere katılmak istiyorsa, en kolay yoldan İşKur'un düzenlemiş olduğu girişimcilik eğitimlerine katılabilir.

Sayısız girişimciye hizmet vermiş biri olarak bu girişimcilerin çoğunluğunun İşKur'un düzenlemiş olduğu eğitimlere katıldığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Ayhan Şimşek, Eylül 2014'te alacağım Girişimcilik kursunu Şişli Halasgargazi Caddesi 101 numarada ki mcakademi.com sağlamakta.

beceri10.org.tr adresinden istediğin bilgilere ulaşabilirsin.
  • Paylaş
Geçti onlar.
  • Paylaş
Bir KOSGEB hizmet merkezi müdürlüğüne ya da sinerji odağına uğrayıp bir uzmandan detaylı bilgi alabilirsiniz bu konuda.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR