Bilmek istediğin her şeye ulaş

KOSGEB - KOBİ desteğini almak için gelen denetmenlere alacağınız kredi- desteğin % 25'ini rüşvet olarak vermek zorunda olduğunuzu biliyor muydunuz?

abimin şirketinin kosgep kredisi - desteği almak için başvurduğunda bunu size çıkarırız ama 100 milyarını biz alırız diyen DEVLET YETKİLİLERİNİN yaptığı rüşvet isteme hediyesidir !!!Düzenle
Başlıkta belirtilen durum tamamen yasalara aykırıdır. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde derhal KOSGEB Başkanlığı Genel Müdürlüğü'ne (Ankara) şikayet dilekçesi yazınız. Ardından uğraşacak gücünüz var ise sizden rüşvet talep eden yetkilinin adını alarak savcılığa suç duyurusunda bulununuz.

Unutmayın, kayıtsız kaldığınız her haksızlık, bu tür mağduriyetlerin artmasına vesile olacaktır.
  • Paylaş
Benim bildiğim kadarı ile bu tarz komisyon usulü, destek kuruluşlarına aracılık yaptığını iddia eden kişi yada firmalar mevcut, ancak bunların tümünün yasal olduğunu söyleyemeyiz. Şöyle bir durum var;

Tüm başvuru süreci boyunca sizin döküman işlerinizi yapan ve başvuru takibini yürüten ve bunun için danışmanlık ücreti alan firmalar mevcut ve bunlar tamamen yasal bir iş yapıyorlar. Bu firmalar "başvuru sonucunda %100 garanti destek almanızı sağlarız" gibi bir iddiada bulunmazlar, ve zaten bu mümkün değil. Çünkü, projeniz ar-ge projesi değilse, yenilikçilik ve uygulanabilirlik kriterlerini taşımıyorsa, destek almanız zorlaşır. Ancak, tekrar belirteyim bu firmalar danışmanlık firmasıdır, yaptıkları iş size danışmanlık vermektir ve yasaldır.

Diğer grup firmalar/şahıslar için ise dikkatli davranmakta fayda var. Özellikle, şahıs olarak bu tarz vaatlerde bulunanlarla hiç bir iş yapmamanızı tavsiye ederim.
  • Paylaş
Türkiyede ki rüşvet üst sınırı %10 du, ne çok şey değişti ülkede son 10 yılda rüşvete bile zam gelmiş %25 olmuş. Birde ekonomide herşey yolunda diyorlar al sana gizli enflasyon :)) Kapak gibi bir soru Walla :)
  • Paylaş
Böyle bir durum olması halinde o memur şikayet edilmelidir yoksa kuruma çamur atmaktan öteye gitmez bu söylemler. Şahısların eylemlerini kurumlara mal etmek bilmiyorum ne kadar doğrudur...
  • Paylaş
Bu konu hakkında bir fikri olan? Tartışılıp araştırılmalı...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1101 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları