Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kredi kartı ekstresi kesilmeden dönem için yapmış olduğum bir alışverişin zamanını internet bankacılığı üzerinden göremez miyim?

Örneğin 15 Temmuz'da yaptığım bir alışverişin kaydı Ağustos ayında iletilecek ekstre içinde mi yer alır. Onun öncesinde internetten göremez miyim ? Düzenle

Bankalar için ideal olan ödeme asgari rakamı yapmanızdır, çünkü siz asgari ödemeyi uzattıkça banka faiz batağında sizi dilediği gibi kullanacak hatta kredi kartı borcunuz için tüketici kredisi verecek daha sonra aynı kartı birkez daha patlatmanız için bir köşe çekilecek ve pusuya yatarak harcamalarınızı izleyecektir.


Bankacılık kanunları gereği banka dönem içi harcamalarınızı size ATM, internet ve bireysel bankacılık masalarında bildirmek zorundadır. Ancak bu bilgi özellikle bireysel bankacılıkta ve internette o kadar bulunması zor sekmelerin altına giriyorlar ki bir anda göremiyorsunuz yada hesap makinasını elinize alıp tek tek toplama yapmak gibi saçma bir halde buluyorsunuz kendinizi, çünkü dönem içi hesabınızı bilirseniz ya faiz işletemeyecekler hepsini ödediğiniz için yada harcamayı keseceksiniz.


Bu bilgileri hiç aramadan en kısa yol olarak "kullanılabilir krediniz"e bakın 3000 TL limitiniz varsa 500 TL limitiniz kalmışsa borcunuz 2500 TL'dir ve son ödeme tarihinden önce öderseniz faiz işlemez.


Gelelim harcamanızın zaman bilgisini öğrenmeye. ATM'lerden zaman bilgisi alınmıyor hatta harcama yaptığınız firma adı yerine birçok ATM POS makinasının ana tanım numarasını ve şehri gösteriyor. İnternette bazı bankalar dönem içi harcamaların içerisinde incelemek istediğiniz harcamanın üzerine tıkladığınızda detay veriyor, bazıları vermiyor. Ama banka şubeleri bu bilgileri net olarak dakikasına kadar vermek zorunda, firma adı dahil.

  • Paylaş
Internet bankaciligi uzerinden, donem ici hareketler menusunden ulasabilirsiniz. Bankalarin farkli uygulamalari oldugundan, farkli isimlerde bu menulere ulasabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

924 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt