Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kredi kartınız ile ilk ne almıştınız?

İlk pos cihazıyla paralel telefonda provizyon alınan dönemdi.
,
Unutmam; Torsion

Günlük Yaşam
  • Paylaş
6

Hakan, Evet ya slide denilen saçma bir alet vardı dimi, kart ve otokopili 3 nüshalı bir form bir hazneye konurdu, sonra üzerindeki kayar manivela ileri kaydırılır ve kartın bilgileri kabartma olduğu için otokopiye çıkardı diğer yandan banka aranır provizyon alınırdı. Banka tutarı bloke eder ve müşteri imzayı çakınca satış gerçekleştirdi. :-) yalnız ayakkabıya dikkat kesildim bildiğin 10

Ayhan Şimşek, aahbee varya basket oynadığımız günlerin ferrarisiydi bu. NBA izleyip ertesi gün sahaya çıktığımızda (ilkokul potası 2.30m!) mutombo, rodman, jordan karışımı bişi olup uçardık bu torşınlarla. pufffffffffff

Ayhan Şimşek, bide o post cihazı sayesinde harabe oluyordu kartlar.
bide böyle kartlar satış danışmanı gözünde american express gibi kartlar mıydı ne :))

Gökhan Biçer, Eskilere götürdü beni bu 'Torsion'. O zamanlar kredi kartı kullanımı pek yaygın değildi. Adidas Torsion, Nike Air Jordan günleri...

Hakan, Varya Air jordan deyip yaramı deştin. Mall of Americada ki Nike mağazasından Air jordan serisi bir ayakkabı alıp, otelde etiketinde made in china yazısını görmek ne büyük acıydı :-)

Gökhan Biçer, 1990'ların sonunda İtalya'da spor malzemeleri satan bir mağazada ayakkabıların Uzakdoğu'da yapıldıklarını okuyunca satın almaktan vazgeçmiştim. Türkiye'ye döner dönmez böylesi mağazalara gittiğimde aynı şeyi görmüştüm.

Uçak bileti ... .
  • Paylaş
Yıllarca kredi kartına karşı bir duruş sergiledim. Bilet için bile sırf kart almamak için hep yakınlarımın kartını kullandım. Ama sonunda mecbur kalıp bankanın bana gönderdiği kredi kartıyla bilet almıştım.
  • Paylaş
Telefon almıştım
  • Paylaş
Bilgisayar, çalışma masası ve kitaplık :)
  • Paylaş
Çok istediğim bir mont almıştım.Aslında kredi kartını o mont için almıştım =) ilk alışverişten sonra da limidi dolmuştu. Öğrencilere verilen şu az limitli kartlardandı. Hala durur cüzdanımda. Hala her ay ödemesini asgari limitte yapıyorum. Öğrencilikten alışkanlık =)
  • Paylaş
O zamanın şartlarına göre bana pahalı gelen bir spor ceket almıştım yanılmıyorsam ilk taksitli alışverişimdi.
  • Paylaş
Yanlış olmasın da 2001-2004 yılları civarıydı. 6. Sınıftaydım muhtemelen, Garanti Bonus'un günlük limite sahip metal zincir ile gönderilen bir kredi kartı vardı onunla internetten alışveriş yapmıştım. Ücretli yabancı bir dizine internet sitemi kaydettirmiştim.
  • Paylaş
İlk ne aldığımı hatırlamam ama ilk icramı onun sayesinde tatmıştım :( cnm ya sevimli şey!
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

684 Görüntülenme12 Takipçi9 Yanıt