Bilmek istediğin her şeye ulaş

Küçük bir kasabada üniversite öğrencisi olan genç göz hapsinden nasıl kurtulur?

Yani kumaş pantolon giyip, gömleğini içine sokup, saçını kısa kestirmeyen biri için bu tip küçük bir yerde barınma metodları nelerdir? Gayet geyikvari olsa da sorunun yanıtları hayat kurtaracak cinstenDüzenle
Rahat ol. Olamayacaksan ne diye küçük bir kasabada okumayı tercih ettin?
  • Paylaş
1

Aykut Kardaş, Tercih beni etti gibi bir şey.. Ben bu kadarını beklemiyordum..

Kumaş pantolon giyip, gömleğini içine sokup, saçını kısa kestirmeyen biri tamlamasını tam olarak anlayamasam da bu göz hapsinin kaynağını, kendi açımdan şöyle özetleyebilirim sanırım: "Güçlü ve altı dolu bir özgüvenin varsa sevmeyenin çoktur. Niyetin onları ezmek olmasa bile, onlar ezileceklerini düşünür ve seni sevmezler." -Seksli Sözlük, Twitter.

Bu yıllarca girdiğim her ortamda benim başıma gelendi... ve bu durumun tam olarak bir çözümü yok. Eğer ki, sürekli başına gelen bir durum ise; sorunun kaynağı, kendine olan özgüveninden ve hatta sen bir şey yapmasan bile senin onlara karşı gözüken tuhaflığından kaynaklanmaktadır. Sorunun çözümü ise kendiliğinden oluşuyor; nasıl? Seni göz hapsinde tutan insanlarla bir şekilde dialog haline giriyorsun. Bunun sonucunda, aslında ters giden hiçbir şeyin olmadığını iki tarafta anlıyor. İleşimsizlik, bu konuyu daha çok körükleyen faktörlerden birisi...

Kendimden örnekler verecek olursam; benim şuandaki çoğu arkadaşımın, tanışmadan, konuşmadan, bir şeyleri paylaşmaya başlamadan önce düşüncelerinin, bir şekilde bana zarar vermek olduğunu dialog kurduğumuzdan belli bir zaman sonra itiraf olarak öğreniyorum. 'Hatta, şu an bu sitede olan bir arkadaşım da buna dahildir :)' Adamla ilk tanışmamızda resmen beni dövme niyetinde olduğunu anlamış, buna karşılık farkında olduğum için hiçbir tepki vermemiştim ki, bu onu daha çok alevlendirmiş... ama gel gör ki, şimdi yediğimiz içtiğimizin hesabı ayrılmaz, çok sıkı dostlarız. Tüm bunların sebebi yanlış anlaşılma ve önyargıdan kaynaklanıyor diyebiliriz.

Başına gelen bu olaydaki küçük kasaba sanırım üniversite öğrencilerine alışık bir yer değil. Çünkü çoğu anadolu şehrinde zaten üniversite öğrencilerinin konumu halk içinde ayrı bir yerdedir ve halk, üniversite öğrencisi oldukları için belli bir anlayış içindedir. Umarım tüm bu yazdıklarım senin için açıklayıcı olmuştur ve yardım çabalarım bir şekilde etkili olur...
  • Paylaş
2

Aykut Kardaş, Yön gösterici bir açıklama olmuş.. Ayrıca gömlek, pantolon ve saç içerikli açıklamanın vermek istediği mesaj eski giyim tarzında göze batmayan aykırı olunmayan bir tip istediklerinden bahsetmiştim.

Sevgiseli, "Güçlü ve altı dolu bir özgüvenin varsa sevmeyenin çoktur. Niyetin onları ezmek olmasa bile, onlar ezileceklerini düşünür ve seni sevmezler."
Ne yazık ki! ;(

Herhalde kurtulamaz,o öğrenci ben olsaydım üstesinden gelemediğim bir sorun olmadığı sürece,göz hapsine aldırmadan okulumu bitirmeye bakardım.
  • Paylaş
Kendini nasıl özgür hissediyorsan  öyle davran  herkes zamanla sana alışır.
  • Paylaş
2

Aykut Kardaş, Bu çok olumlu bir düşünce, teşekkürler. :)

Erdal, Gerçekler ürkütücüdür.

Rahat ol. Giydiklerine bakıp en fazla gay olduğun yorumunu yapacaklardır. Ki bu seni özgür kılar. Toplum olarak homofobik olduğumuzdan sana yaklaşamazlar. :))
  • Paylaş
2

Aykut Kardaş, Homofobi temelli cinayetlerin sayısı kaçtı yahu? :))

Sevgiseli, Tam tersi ellerini bile sürmezler. :D

Rahat ol... Hayatını başkasına göre ayarlama... Önemli olan senin hayatın...
  • Paylaş