Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kulaklıkla müzik dinleyerek uyumak ne kadar zararlı?

Phillips 6metre uzunluğunda kablolu kulaklık kullanıyorum uzun yıllardır. Bu kulaklıkla birlikte odamdan ihtiyaç duyuğum her noktaya kesintisiz ulaşabiliyoruz. Çoğu kez o kulağımdayken uyurum. Ve ben uykudayken bir kaç defa kablosu boğazıma dolanmış hafif boğulma tehlikeleri yaşatmışlığı oldu bana.
Ben bunu zarar olarak görmedim. Fakat tecrübe bilgisi olarak belirtmek istedim.
Kulaklıkla uyumak bi harika. Tabii gece vakti derin uykudayken o cakın bilgisayardan çıkması ve komşunuzun kapınıza dayanması hariç :))
ekleme: inploid.com/t/kulak-kiri-nedir-nasil-olu...
  • Paylaş
Kulaklıkla müzik dinleyerek uyumamak kadar zararlı olabilir en fazla, yani sesi kulağına zarar verecek kadar açmazsan hiç zararlı değil. Uyurken kulaklığının kablolarına zarar verebilirsin o zaman zararı kulaklık fiyatı kadar olabilir.
  • Paylaş
Zararını bilmem,kulaklıkla uyumayı bırak ben kulaklık takmam,emniyet kemeri gibi takınca ruhum daralıyor.
  • Paylaş
Ne kadar zararlı bilemeyeceğim. Bana olan zararlarını söyleyeyim. Kulaklarımı çok acıtıyor, bu yüzden uykum geldiğinde kapatıyorum. Tam uykuya dalıyorum bir sürü acaip sesler beynimde dolanıyor. Uykum bölünüyor. Berbat bir gece yaşıyorum ondan sonra. Birkaç denemede böyle olunca vazgeçmiştim. :)
  • Paylaş
Slayer ya da Children of Bodom dinleyerek uyuyabilen bir insan olduğum için hiç zararını görmedim şimdiye kadar :)      

  • Paylaş
Kulaklık kulakta durduğu sürece bakteri oluşumuna yardımcı olur. Çok uzun vadede zararlı olması söz konusu. Bir diğeri de rem uykusuna ulaşmakta zorluk çekmenize sebep olabilir. REM evresi uykuda bedenin en çok yarar gördüğü evredir. Eğer kulaklıkla birlikte rüya görüyorsanız pek değil ama derin uykuya dalmanızı engelliyorsa kullanmamanızı tavsiye ederim. :)
  • Paylaş
1

Şaman, REM fazı uyku derinliğinin en az olduğu faz oluyor ve rüyaların çoğu da REM'de görülüyor. Yukarıda yazdıklarınızı bana yatak alırken anlatırsanız bilginizin hatalı olmasından dolayı sizi danışman olarak göremem.
en.wikipedia.org/wiki/rapid_eye_movement_sleep, de.wikipedia.org/wiki/rem-schlaf
Bilginize...

Kulaklıkla 1 saatten fazla müzik dinleyen bir insanın kulağının içinde ki bakteri sayısı %700 artar
  • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, İlginç bir bilgi olmuş fakat şöyle bir bilgi ekleyebilirim yorumunuza; Uzun süre kulaklıkla müzik dinlediğimde kulak sıvım normalinden kat-kat fazla akmakta. Özellikle kulaklıkla uyuduğumun sabahlarında. Belki de beyinde ki de kafa tasında ki fazlaları en yakın çıkış yoluyla vücuttan atmanın iyi bir yoludur. Bu yazdıklarım sadece sav.

Bence zararı yok hep aynı şarkıyı açın bir zaman sonra beynin alışıyor uyuyakalıyorsun
  • Paylaş
Unutmayın ki elektriğin olduğu her yerde bir manyetik alan da vardır ve bu da radyasyon demektir. Gerisini siz düşünün ama söylemeden de geçmeyeceğim ruha çok iyi geliyor be :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

10520 Görüntülenme12 Takipçi9 Yanıt