Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kullandığınız sosyal paylaşım sitelerinin en sevdiğiniz özellikleri nelerdir?

Yaklaşık 2 yıldır Facebook kullanmıyorum ve hayatımdan oldukça memnunum, kim yazmış acaba, kim nerede, kiminle, aa bak beni dürtmüş/eklemiş dertlerim ortadan kalktı, Facebook aynı zamanda davranışlarınıza dikkat etmediğinizde gerçekten büyük güven problemleri yaşayabileceğiniz bir sosyal paylaşım sitesi. Bunun yerine sektörü daha çok takip edebildiğim, önemli gelişmeleri öğrenebildiğim Twitter'ı daha yoğun olarak kullanıyorum, bunun dışında her girişimcinin ya da özel sektörde çalışan herkesin sahip olması gerektiğine inandığım Linkedin...

Tabii popülaritesi gereği de olsa arkadaş çevrelerinizde çok kullanılan uygulamaları kullanmak zorunda kalıyorsunuz bir yerden sonra. Örneğin Foursquare, Instagram gibi birde bunlara yeni eklenen Twitter hizmeti olan Vine var...

Inploid'in ise yeri gerçekten farklı tecrübe paylaşım platformu olarak görüyorum ve sosyal paylaşım sitelerinin içerisinden şüphesiz en faydalısı diye düşünüyorum.

Önemli olan sosyal medyada çok fazla vakit geçirmek değil, değerli vakit geçirmek, sevgiler... :)
 • Paylaş
* Youtube; izleyelim görelimin en pratik hali, bol sirkulasyon, daha fazla tık, geçmişte izlediğim videoya kolay erişim..
* Vimeo; Youtube'un kalabalığından sıyrılıp buraya geçiyoruz beyler. Sektörel yönlendirme.
* Twitter ; güncel haber takibi, hızlı etkileşim, pratik bilgi ve içerik paylaşımı..
* Linkedn ; bir nevi kartvizit.
* Facebook; artık bağımızı koparmaya çalışsakta hala en çok kullanılan sosyal medya uzvu olduğu için pratik ve kısa yollu içerik paylaşımı ve etkileşim. (Aile büyüklerine selamlar.)
* Tumblr; "aslında aklımda böyle de bir şey var" diyebilmek için fikir alışverişi. * İnstagram; e-ticaret vitrini, gezi-gözlem anılarında anı yakalama aracı, yaşam biçimlerine üstünkörü bir bakış, ben bunu daha önce neden fotoğraflamadım ki..
* Blogger/ blogcu/ wordpress (ki kişisel yayın sitelerini de sosyal paylaşım sitesi olarak kabul ediyorum) ; ekmek teknesi, beyin fırtınası, ben fikrimi belirteyim, bu da şurada bulunsun diyebilmenin, uzun uzun yazmanın, yazılanı okumanın en kolay ulaşılabilir yolu olduğu için sempatik platformalar.

Severek tükettiğim ama şu an aklıma gelmeyen sosyal paylaşım sitelerine, kurucuları, geliştiricileri, içerik destekçileri ve çalışanlarına saygılarımla. . :)
 • Paylaş
Güzel cevap herkesin kullandığı sitede beğendiği bişeyler olduğunu düşünüyorum o yüzden yönelttim böyle bir soru. Hem cevaplar da yöneticilere fikir verebilir diye düşünüyorum.
 • Paylaş
 • Facebook arkadaşlarımın kişisel haberlerini alma amaçlı çok güçlü bir mecra. Ayrıca aile içi mesela yeğen fotoğrafları için de çok kullanışlı, paylaşılıyor ve bir anda tüm aileye yayılmış oluyor.
 • Twitter güncel haberleri güvendiğimiz kaynaklardan ve anında okumak için çok kullanışlı.
 • İnploid ise özel sorular sormak, tanımadığımız insanların görüşlerini almak, bazen konunun uzmanlarına danışmak, yanıt vermek için araştırma yapmak ve bazen de verimli vakit geçirmek için güzel.
 • Paylaş
G+ da dönen harika içeriklerden, Facebook'u sadece iletişim olarak kullanıyorum, Twitter'ın mention(@ ile taglama) özelliği -ki bu özellik inploid yorumlarında da etkin- inploid'in karmaşasız, sorularıma çözüm olma özelliğinden çok memnunum.
 • Paylaş

Paylaşmak olsa gerek.

 • Paylaş
inploid'deki içeriklerin tamamen kullanıcı yönetimine bırakılması süper bence. Bu sayede içerik kendi kendine gelişiyor.
 • Paylaş
Facebook'un en sevdiğim özelliği en sevdiğim fotoğraflarımı saklayabilmem. Bilgisayarım göçse de Facebook göçmüyor. :)
 • Paylaş
Twitter'a önyargılıydım sonrasında takip edilmesi gereken kişileri bulunca sardı . İnploid zaten belli güzellikte bi site.
 • Paylaş
Her türlü yalan ortaya çıkıyor :)
 • Paylaş
Sitelerimin veya işimin tanıtımını yapmama yarıyor. Diğer özelliklerinin hiç birini sevmiyorum.
 • Paylaş