Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kuran'da ve diğer dinlerde dünya dışı varlıkların olmadığı belirtilir, peki uzayda gerçekten yaşam varsa?

Bu soru aynen kalsın ki işkembe-i kübranın marifetlerinin neler olabileceği ve akıl tutulmasının insanı nasıl madara edeceğine örnek teşklil etsin.
  • Paylaş

@darwin kardeş, yanlış yönlendirme var sorunuzda. Kur'an da ve hatta diğer semavi kabul ettiğimiz dinlerde, dünya dışı varlıkların olmadığı belirtilmez. İnşallah kasıtlı değildir ve araştırmasını yaparsınız. Bu sözünüzün geçerli bir kaynağına hiç rastlamadım. Kur'anı bir kere bile okumuş bir kişiden böyle birşey de hiç duymadım.

Bu soru yok sayılmalıdır. Yanlıştır ya da sorunun sahibi sorusunu olabilirlikleri kapsamında tekrar oluştursun veya ne kaynakla zikrederek açıklasın.

  • Paylaş
1

Hilaliye.., Sn.Kirintii katılıyorum size..
Dünya dışı varlık deyince nasıl birşey düşünüyoruz? İllede filmlerde görünen gibi mi olması gerekiyor. Vey bize benzemesimi gerekiyor. uzayı bırakın mağma tabakasında bile ona münasip yaşayan mahluklar vardır. Uzayın dehşet verici büyüklüğü içine milyonlarca galaksinin içinde samanyolu galaksisinin güneş adlı yıldızına bağlı gezengen sisteminde yer alan ve kainata kıyaslandığında zerre ve belki dahada küçük olan dünyamızda akıl sahibi olan/olmayan mahluklar varsa. Neden diğer galaksilerde,yıldızlarda olmasın.... Çok dar düşünüyoruz ne yazık ki...

Tabi ki var. Ama biz görür müyüz orası belli değil. İşte en yakın aday: gliese 581c
  • Paylaş
Olmadığını belirttiğine nerden bu kadar emin olabiliyorsun ?
  • Paylaş
Dünyanın Samanyolu galaksisinin içinde sahra çölüne atılan bir yüzük kadar olduğu söylenir. Samanyolu galaksisinin de evrenin içinde sahra çölüne atılan bir yüzük kadar olduğu söylenir. Eğer bu bilgi doğruysa, bu kadar büyük bir evrende sadece biz insanlar yaşamıyoruzdur herhalde. Tabi bir de piramitlerde çok enterasan resimler ve maketler var. Bunlara da bakacak olursak karmaşık birşeyler çıkıyor ortaya :)
  • Paylaş
Kur'an'da yok diyorsa yoktur zaten. Fazla kafa yormaya gerek yok.
  • Paylaş
1

Xkirintiix, bülent ersoy bile kendine laf ettirmiyor hocam!
soru sahibi dönüp sorusunla ilgilensin. derim ve giderim modunu ayıplıyorum.

ufonet.be sitesinde konuyla ilgili bir bölüm var, yani Kur'an'da dünya dışı varlık kesinlikle yoktur denmiyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1110 Görüntülenme15 Takipçi7 Yanıt