Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kürt karşıtı olmak nedir? Neden kürt karşıtı olunur?

aşırı faşizan düşüncelere sahip olur. kürtlerin de bu ülkenin kuryulmasında hakkının olduğunu ve külrütünün rahatça yaşası gerektiğini düşünremektir.
  • Paylaş
Bence dilleri resmi dillerimizden biri olmalı, kürtçe okunabilecek üniversiteler olmalı, kürtçe gazeteler, tv, radyo yayınları olmalı.
  • Paylaş
Kürt karşıtı olmak diye birşey yoktur. Oturduğum semtte Türkiyenin hemen her bölgesinden insanlar var ve istisnasız hiç kimseden kürt karşıtlığı gibi saçma bir tavır görmedim. Aksine kardeş gibi yaşayıp gidiyoruz.
  • Paylaş
yıllardır hepimiz bir arada yaşıyoruz nerden çıkardılar anlamıyorum ... açılım falan eee o zaman her mezhepten insanlar desinler ki bizde şuyuz şunu istiyoruz ooo ne alaaa olurmu öyle şey hepimiz aynı bayrak altındayız oturun oturduğunuz yerde yaşayın gidin işte devletin o kadar halletmesi gereken şeyleri varki işsizlikle uğraşsın oyalamayınn...
  • Paylaş

Kürt karşıtı olmak diye bir şey yoktur. Bir kaç kendini bilmezin ayrımcılık yaratmaya kalkışmasından başka bir şey değildir. Bu ülkede doğdum büyüdüm, sanıyorum gerizekalıydım ki üniversiteye gidene kadar Kürt, Laz ,Çingene, Ermeni veya Alevi, Sunni bilmedim. Çok tecrid edilmiş bir toplumda da değildim. Alt komşumuzun Kürt, bakkalımızın Ermeni en yakın arkadaşımın Alevi olduğunun çook sonra farkına vardım.

Çok ta umrumda değildi doğrusu. İnsanlarla diyaloglarımda hiç merak etmedim ne olduklarını.

  • Paylaş
Umurumda değil kimsenin hangi ırkta olduğu taaki bana sen türksün denene kadar. yada herhangi bir sebeple karşıkarşıya geldiğimizde " akıllı ol lan ben diyarbakırlıyım, bilmem ne aşiretindenim"  dendiği an'a kadar.  işte bu andan sonra kürt kadar taş düşsün başına demekten kendimi alamıyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

657 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları