Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kürt sorunu nedir? Gerçekte sorun olan nedir? Bu (varsa) sorunlara karşın istenenler ya da devletin vermeyi düşündüğü şeyler nedir? Bu verileri vermelerinin sebebi nedir?

idefix.com/kitap/bildigin-gibi-degil-rojin-canan-akin/tanim.asp?sid=oun3rc35ng8g3a34ev6v bu kitabı okursan bıraz kurtlerın pencerısıne yaklasabılırsın dıye tahmın edıyorum
  • Paylaş
Sayın hocam bu konudaki karşıt görüşler anında "üç beğenmedim
" le görünmez kılınıyor ayrıca konu hakkındaki Kürt taraftarı olarak yorumlanabilecek görüş sahipleri hakkında soruşturma da açar saygıdeğer yüce devletimiz.

Bu platformdaki kişiler henüz Türk milliyetçiliklerini ve sünniliklerini bir kenara koyup bu konuyu objektif bir bakış açısıyla tartışmaya da açık değiller. Halkımız, buradakiler dahil, ne yazık ki devletimizin yazdırıp her sene yeniden güncellediği milli tarihin mutlak ve gerçek olduğu inancında.


Medyaya da hükumet hükmediyor. Tarihi dış kaynaklardan okumak da pek bir şey getirmiyor ki onlar da zaten ait oldukları devletlerin manipülasyonuyla yazılmış belgeler.


Tek yol, çeken ve çektirenin tarihini okumak ki burada da çekenin tarihine herhangi bir kıymet biçmenin cezası bölücülükken yapabilecek bir şey yok. Aynı durum Ermeni soykırımı tartışmalarında da mevcut. Ne yazık ki hoşgörü dinine mensup halkımızın bu iki konuda da hoşgörüsü hiç yok. Zaten konular hoşgörü değil de sağduyuya ihtiyaç duyuyorlar ama ondan hiç kalmadı elimizde.


Elimiz kolumuz bağlı anlayacağınız bu konu hakkında. Yazacak çok şey varken yazmamayı tercih ediyorum.

  • Paylaş
1

hpolat, Bu memlekette net konuşmak ne zor oldu biri diyor kitap oku biri diyorburda söylenmez e sizin okuduğunuz duyduğunuz da yanlidir diyor peki biz nasıl öğreneceğiz biz kendi kürt kardesimizden duymak istiyoruz sorunun ne olduğunu kısa ve net olarak ama eğip bukmeden

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

838 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt