Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kürt sorununda faili meçhullerden, yakılan köylerden..vb. neler biliyoruz?

Devlet Kürtlere haksızlık yapmasaydı pkk denen hain örgüt Kürt halkından destek alamazdı...
  • Paylaş
İlk önce medya önemli seni de kandırmışlar bak Kürt sorunu diyorsun sen bu vatanda yaşayan insana nasıl ki sorun gözü ile bakarsan o adamda kendini sorun gibi gösterir, sonra açılıma karşıyım baştan beri bunların hepsi oy tuzağı CHP oyunu almak için alevi açılımı, doğunun oyunu almak için Kürt açılımı...

Belli köylerin teröre karşı destek verilmesi sonucu yakılması etkiye tepkiyi doğurmamalı **madımak olayında 37 kişi öldü ve aradan 3 gün geçti Erzincan'ın sünni bir köyünde 29 kişi katledildi. Burada yaratılmak istenen alevi-sünni çatışmasıydı her iki taraf da oyuna gelmedi. Kürtler'de durum farklı köyüm yakılsa ilk olarak bende kızardım devlete ama asıl sorulması gereken yaktıran sebep ne idi. Nasıl oluyor da Elazığ'da terör yok iken sadece 10 km sonra Diyarbakır ve Tunceli'de terör oluyor. Demek ki belli bir kesim zamanında ve şimdi de terörü desteklemiş ve desteklemekte..
  • Paylaş
Kürt sorunu diye bir sorun olmadığını, sorunun insan kaynaklı olduğunu düşünüyorum sadece. Lütfen Kürt, Türk, Laz diye başlayan cümlelerle isteyerek ya da istemeyerek bu ülkeyi bölebilecek söylemlerde bulunmayalım.
  • Paylaş
Bir şey diyeyim bu millet Kürtler kadar somut olmasa da sürekli haksızlıklara uğramıştır ve hala daha da uğramaya devam etmektedir. Maalesef sistem adil olmaktan uzaktır. Ne hazindir ki adalet getireceğini söyleten şu anki hükumet de bundan uzaktır. O yüzden daha Kürtler'e de Anadolu'nun diğer yerlerinde yaşayanlara da çok haksızlık yapılır. Ama cıyak cıyak gene Kürtler bağırır. Diğer kesim hala koyun gibi kelleyi uzatıp devlet baba sağ olsun der.
  • Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak işte tamamen budur. Soru hakkında bildiğiniz bir şey var mı? Yoksa faşizan söylevlerinize devam mı edeceksiniz?
  • Paylaş
Güneydoğulu kardeşlerim bence de çok çektiler.Ben bu memleketin doğusunun cumhuriyet tarihi boyunca 2. sınıf muamele gördüğünü düşünüyorum.Bu bölgedeki sorunların rastgele çıktığını da düşünmüyorum,Ergenekon davası ilerledikçe yakılan köylerin,faili meçhulların hikmetini (o bölgede niçin yaranın sürekli kanaması gerektiğini ) hep birlikte görmüş olacağız.Bu bölgedeki sıkıntılara çözüm vaad eden  Ergenekon yapılanmalarının (BDP-PKK-KCK, askeriye ve yargı elitleri gibi)  aslında o bölgedeki sorundan beslendiklerini göreceğiz yine.
Vel hasılı, bölgedeki köy yakmaları,faili meçhulları anlamak istiyorsak Ergenekonu iyi okumamız lazım bence.
  • Paylaş
Olaylara bir de ters açıdan bakmanızı öneriririm. Tamam kürtlerde bizler gibi bu ülke vatandaşıdır. Fakat kürtlerden dili yanan insanlarıda hesaba katın. İş sektöründe orta çaplı firmaların batırdıkları paralar alamadıkları alacakların bir çoğunun malesefki arkasında kürt iş adamları da vardır. Bundan müzdarip olmayanda çok azdır. Doğuda ve batıda elektirik su doğalgaz gibi vergi gibi borçlarını ödemenin ne olduğunu bilmeyende keza çok fazla kürt insanımız vardır. Bazı şeyleri ararken birde aynaya bakmak lazım. Şimdi böyle yazdım diye kürt arkadaşlar kızmasın bana. Bende gördüğümü duyduğumu ve yaşadığımı yazdım. Bu tarz olayların içinde bulunmayan kürtleri ayrı tutmak lazım tabiki bir elma çürük diye tüm kürtleri karalayamayız. Fakat kürtlerde kendi içlerinde bazı temizlikler yapması lazım. Zorbalıkla olmaz bu işler...
  • Paylaş
Arkadaşlar dikkat ederseniz hiç birimiz Kürt köylerinin yakılmalarından ve faili meçhullerden bir şey bilmiyoruz. Sorulan soruya verilen cevaplar nerede, işte bu yüzden toplumlar empati kuramıyor.
  • Paylaş
1
yabancı güçlerin tahrikidir bunlar
  • Paylaş
1

Ali Ölür, bu sorunun LTINDAN YABANCI GÜÇLERİN TAHRİKİDİR DİYEREKKYRULAMASSIN .YABANCI GÜÇLERE BUNU KAŞIMA İMKANINI BİR DEVLET OLSRAK NİYE VERDİN DİYE SOSORLAR ADAM

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1361 Görüntülenme12 Takipçi9 Yanıt

Konu Başlıkları