Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kürtaj sizce de cinayet midir?

Bunun kararınını bizim toplumumuz verebilecek kapasitede değil bence bunun kararını veren toplum adına konuşan ülkenin çıkılmaz bir hale girmesini sağlayan insanlar.İşlenen bir çok cinayet var ama bunların hiç birini sorgulamak önemli değil bu insanlar için,parçalanan cesetler vurulanlar töre cinayetleri bunların hiç biri önemli değil..Bu tür cinayetlerin cezalandırılmasının ve yasaklanmasının daha önemli olduğunu düşünüyorum.Kimsenin günahı sevabı kimseyi ilgilendirmez. Kürtaj cinayettir o zaman yasaklanmalı o zaman tecavüze uğrayan bir kız babasının kim olduğunu bilmediği çocuğu doğursun mu olmalı,Eğer böyle bir yasak olacaksa bu tür olayların yaşanmayacağının garantisi verilmeli..Böyle düşünen insanların keşke zamanın da anneleri de bu cinayeti işleseymiş diyorum..
  • Paylaş
Kürtajın gerekli olduğu bir çok hukuki ve tıbbi durum vardır ve eminim hiç bir anne adayı karnındaki bir canlıyı keyfi olarak ve durduk yere aldırmak istemez. Ayrıca kadının bedeni ve rahmindekiyle ilgili tasarruf da kendisine aittir. Bu yüzden kürtajın cinayet olup olmadığını tartışmak erkeklere düşmez. Kürtaja ceninin annesi veya anne babası ortak bir şekilde karar vermelidir.
  • Paylaş
Kürtajın cinayet olduğunu düşünmüyorum. Sosyo ekonomik açıdan dünyaya çocuk getirmeye hazır olmayan bireylerin kürtaj yaptırması gayet doğal.
  • Paylaş
Cinayet, beynindeki loblar bozulup, verilen bir kararın doğru mu yanlış mı olduğuna karar veremeyen bir psikolojik bozukluğu olan insanın işlediği insan öldürme suçudur. Bir kürtaja karar verilirken doktorların öncelikle baktığı şey annenin psikolojisinin yerinde olup olmadığıdır. Tcavüz suçlarından sonra kalınan hamilelikler konusunda ise bir "gereklilik" olarak gördüğüm için bahsini bile etmek istemiyorum.
  • Paylaş
1

Müslüm Manaz, KESINLIKLE BIR CINAYETTIR VE ALLAHIN IRADESINE KARSI GELMEKTIR:. EGER COCUK ISTENMIYORSA ÖNLEMINI ÖNCEDEN ALMAK GEREKIR HAMILE KALDIGI ANDA GECMIS OLA ARTIK DÖNÜSÜ YOKTUR BANA GÖRE ÖYLE DÜSÜNÜYORUM.

Değildir zaten alınmasının sakıncalı olduğu noktada doktor izin vermez
  • Paylaş
Kürtaj kesinlikle cineyattir. bunun tartışılacak bir tarafı bile yok. nasıl olurda hayati fonksiyonları olan bir canlının yaşamını sonlandırırsınız. bunun tartışılması bile saçmadır.
  • Paylaş
1

Gonca Köse, Ceninin 5.haftaya kadar kalbi atmaya başlamaz.. Bu nedenle hayati fonksiyonlarını kürtaj etme sürecine gelene kadar gerçekleştiremez..

Bizce de cinayet değildir
  • Paylaş
Yöneltilen 'kürtaj bir cinayet midir?' sorusudur. Ülkemizdeki cinayetlere kayıtsız kalınıyor mu sorusu değil. Hayati fonksiyonları olan ve anneye hiçbir zararı olmayan sağlıklı bir fötusun hayatının sonlandırılması her açıdan cinayete girer. Anneye zararı var ise alınması cinayetten çok hayat kurtarmaya girer anne açısından. Yavruda anomali olmadığı sürece sırf külfet olup bakamayacağını düşünmekten dolayı alınan fötusun yaşama hakkı elinden alınmıştır bu da çok büyük suçtur. Ayrıca İslamiyete inanan insanlar 'her koyun kendi bacağından asılır' diye düşünmemeli, her daim birbirimizi uyarmalı ve bilgilendirmeliyiz.
  • Paylaş
Bu soruya yanıt olarak verilen hayati fonksiyon kavramını tam anlayamadım. Embriyo, oluştuğunda ancak başka bir canlı bir organizmada yaşayabilen bir organizmadır. Grip virüsüde öyledir (Tek farkla grip virüsü organizma dışında hayati fonksiyonları askıya alınır, embriyo ölür) .

Eğer hayati fonksiyonları olan bir canlının yaşamına son vermek cinayetse ve hayati fonksiyon dediğimiz şey embriyonun özellikleriyle tanımlanayacaksak lütfen grip aşısı olmayalım ve grip olduğumuzda tedavi olmayalım. Grip virüsü katliamına dur diyelim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

915 Görüntülenme10 Takipçi9 Yanıt