Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kutlamalar için Taksim meydanı açılıp 22000 polis yerine 1000 polis inşaat çukurunun önüne dizilseydi, tüm İstanbul hükümet tarafından savaş alanına çevrilmeseydi herkes için daha iyi olmaz mıydı?

İnsanlar çukura düşüp yaralanmasınlar bahanesiyle meydana izin vermeyip bir gün boyunca terör estirdiler. Yaralananların (polis ve kutlama yapmak isteyenler) yanı sıra 22000 mesai, tonlarca göz yaşartıcı bomba, biber gazı ve tazyikli su harcandı. Bahane edilen "kutlayanların sağlığını" hükumet bu şekilde mi korudu şimdi?Düzenle
Bu sadece. AKP nin politikası değil. Iktidarlar seçimler öncesinde kendilerine muhalif gruplar yaratmaya çalışırlar bu sayede kendilerine çok sıkı bağlar taşımayan ancak bir önceki seçimde ou vermiş kararsızlar kitlesini elde tutarlar. Pkk, Akp ve Bdp 1 mayıs yoluyla Chp yi karşıt taraf olarak belirledi, bu chp ne de olsa akp yi geçemeyeceğine göre militanlar ile chp arasında bağlantı kurmakta sorun yok diye düşündüler. Eğer huzur içinde bir 1 mayıs olsaydı bunu en son iktidar isterdi zaten çatışmayıda istedikleri şekilde yönlendirdiler. Eylem olmayan yerlere bile gaz bombası atarak yol geçişlerini engellediklerini gördük tv.lerde.

Akp 2 yılda 3-4 seçim öngörüyor bu çatışmalar hep oy kaynağı, toplum mühendisliği, bakın pkk olmayınca piyasaya hemen dhkpc - devsol gibi örgütleri çıkaracaklar. Bu siyasi bir taktik tüm partiler yıllarca yaptı bunu şimdi sıra akp de. Vatandaş bunu yer mi peki? Yemez olurmu hemde afiyetle yer üstüne de bir 70 lik ayran içip yatar uyur.

Benim asıl merak ettiğim bu gaz bombalarını emniyet hangi firmadan satın alıyor, boşa atılan ger fişek ihaleyi alan firmaya para kazandırıyor. Acaba kim satıyor emniyete bu bombaları.
  • Paylaş
4

Şaman, Süper fikir, madem böyle devam edecek gaz bombası, biber gazı, şok tabancası gibi zaruri ihtiyaç maddelerinin ithalatına başlamak iyi olabilir.

Hakan, Bertaraf olmaktansa bitaraf olalım yolumuzu bulalım olmazmi bu üstad. Alternatif olsun dersen tıkarlar içeri haberin ola.

Şaman, Yok üstadım ne alternatifliği, iş yapmak için ne gibi görünmek gerekiyorsa öyle görünürüz. Kanıyorlarsa kendileri bilir :) gerçi kanmak diye bir durum da yok onlar da iş yapıyor, biz de payımızı alalım...

Hakan, Işin içinde para varsa, başbakanluga müsteşar bile olursun. :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR