Bilmek istediğin her şeye ulaş

KYK interneti ile torrent aktifleştirmenin yolu nedir?

Torrent client programları genel olarak kullanılmayan bir port üzerinden indirme ve yükleme işlemlerini gerçekleştirir haliyle yurt firewallından sadece web isteklerinin varsayılan porttan gönderilmesine verilir. Dolayısıyla programın kullandığı o portlara erişilemediğinden indirme işlemi gerçekleşmez.

Çözüm olarak önerebileceğim yöntem ise SeedBox dediğimiz ücretli cloud torrent istemcisi kullanman. Bu yöntemde aylık min. 25-30 TL ödeyerek bir hesap açarsın. Torrentlerini panel aracılığıyla yükleyip, sana verilen disk alanına indirmeye başlarsın. Aynı zamanda bu sunucular yüksek indirme ve yükleme hızlarına sahip olduğu için seed yapman kolaylaşır. Ben zamanında Feral Hosting kullanmıştım. Tavsiye ederim.

İndirilen dosyalara erişmek için sadece gereken sadece bir FTP programı (FileZilla). Sana verilen bilgilerle program üzerinden ilgili dizine girerek sunucuya indirilen dosyaları kendi bilgisayarına çekebilirsin. Temel süreç dahilinde varsayılan web portlarını kullandığın için hiç bir engellme ile karşılaşmayacaksın.

Yurtta kaldığın için bu çözüm biraz mantıklı olmayabilir. Çünkü her ay cebinden ekstra 25-30 TL para çıkacak ve çok yüklenmeden dolayı dosyaları FTP den alman yüksek ihtimalle uzun sürecektir.

Feral Hosting:feralhosting.com/pricing
FileZilla Client:filezilla-project.org
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

174 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt