Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kyk yurtlarında kız- erkek ayrımı olmalı mıdır?

Türkiye'ye Batı’dan ithal edilerek dâhil edilen ve ‘çağdaşlık’ ile ‘eğitimde eşitlik’ sloganlarıyla sunulan
karma sistem veya karma eğitim uygulaması, ne bilimsel ve ne de pedagojik bir ilke veya gereklilik değildir.
Ayrı eğitimi çağdışı, bağnaz, laikliğe ters görenlere cevap : Karma sistemi savunanların, çağdaşlıkla ilişkilendirenlerin söylediği ABD ve Avrupa'da şimdi karma sistemi eleştiriyor. Bu şekilde hitap etmek istemiyorum ama bazı arkadaşlar çok itici ve radikal yorumlar yapmış. Ne yani batıdan her gelen çağdaş mı oluyor batıda olan her şeyi öylece kabul etmemizi mi bekliyorsunuz. Bizim çağdaşlık anlayışımız değişmediği sürece bir yerlere gelemeyiz. Ayrıca kız olsun erkek olsun inançları gereği aynı ortamda kalmak istemeyebilir, bizleri buna zorlamalarının amacı nedir anlamıyorum.
  • Paylaş
1

Necdet Şanlı, Kızla erkeklerin ayrı şekilde eğitim gördüğü yada ne bileyim radikal kuralların olduğu ülkelerin durumu ortada bu Asya Avrupa meselesi değil.Avrupa veya Amerika da da ayrı şekilde eğitim görülen okullar var mesela katolik okulları bu da dini olarak ayrı eğitim dediğiniz olaya cevap oluyor burada da imam hatip okulları var.Ayrıca mesele şu karma eğitimi bitirmek ile ne amaçlanıyor.Bence karma eğitim olmayan veya dediğim gibi radikal kuralları olan ülkelere bakmakta fayda var o zaman tablo belli oluyor.

Tabii ki olmalı. Neme lazım belki merdivende falan karşılaşırlar. Bizim örf, adet ve ananelerimiz kızlı erkekli ilişkilere hoşgörü göstermez olacaksa erkekli erkekli ya da kızlı kızlı olmalı. Herkes gey olduğunda kızlı erkekli tartışmaları da son bulur ne güzel ☺ Üniversite öğrencisi artık reşit insandır, seçme, oy verme hakkı olan insana karışan zihniyet bence kendi cinselliğini bir sorgulamalı. . .
  • Paylaş
Bunu irdelemeden önce "Milletvekilleri KPSS'ye girsin mi? ", "Cumhurbaşkanının diploması sahte, kendisi nasıl bir ahlaksız olmalıdır ki bugüne kadar bütün milleti kandırdı? " gibi konuları irdelemek gerekir. Ülkenin ahlaksızlık eşiği çoktan göklere çıkmışken genç insanların okulda ya da yurtta birbirlerinin yoluna çıkması dolayısıyla oluşabilecek ahlaksızlıkların (sevme, sevişme şeklinde) irdelenmeye çalışılmasını hatta bunu da gencecik üniversiteli beyinlerin yapmasını çok abes buluyorum. Millet Mars'da su buluyor, uzayda sebze yetiştiriyor, bizdeki insanların derdi hala vajina, penis, göt. . .
  • Paylaş
Beynin iki lobu bile birbirinden ayrı değilken bu tür tartışmaların anlamı ne de manidar kaçıyor doğrusu.

Biz de sanırız ki bu kötü ahlaka en büyük teşvik karma yurtlardan ve karma eğitimden dolayıdır. Bilmeyiz ki yanlış ve de eksik eğitimin gözlerden uzak tutulması için bunlar da diğer sayısız ve de gereksiz oyundan biri, ikisidir.
  • Paylaş
Devlet yurdunda kalıyorum eskiden karışıktı sonra kızları ayırdılar 1200 erkek olduk havası değişti birden ortamın. O eski naif hava gitti yerine bambaşka bir ortam geldi resmen kendimizi tutmamızı sağlıyormuş bayan arkadaşlar, İstanbul beyefendileri, tele-tabi gibi sevgi dolu adamlar gitti yok oldu :)
  • Paylaş
2

Fat Ma, kibar adam her zaman kibardır

Recep Şahin Sargın, Siz bayanlar öyle sanıyorsunuz :)

Bu soruyu sorman bile ayrım olmasının zorunluluğunu gösteriyor zaten .. .
  • Paylaş
Olmalıdır elbette insanların ahlakını korumaları gerek nefis denen bişey var sonucta o nefise yenik düşüp yanlış yapanlar bunu alışkanlık edinicek daha sonrada kötü ahlak sahibi olup cıkıcaklar bu bariz. .
  • Paylaş
Bu gerici bağnaz zihniyet ürünü düşünce laik Türkiye Cumhuriyetine kesinlikle yakışmamaktadır. Bunu yapmanın amacı nedir ? Haremlik selamlık bir ortam yaratmak mı ? Eğer öyleyse tecavüz ve kadına şiddet olaylarının en yüksek olduğu bölgeler orta doğu ülkeleri. O bayıldıkları arap ülkeleri müslüman ülkeler. Bu bence utanç verici bir durum. O kadınlı erkekli okuyan, gezen, kalan, içki içen Avrupa ve Amerika bilimde, sanayide, teknoloji de ve sanatta orta asya ülkelerine fark atsın bizde hala türbandı kadın erkek eşitliğiydi beraber kalmaydı onları tartışalım.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

234 Görüntülenme10 Takipçi8 Yanıt