Bilmek istediğin her şeye ulaş

KYK'dan torpille burs alınır mı?

Duyduğuma göre hali vakti yerinde evi arabası olan bir ailenin çocuğu KYK bursundan yararlanıyormuş.Düzenle
Pek sanmıyorum. Fakat evet, açıklamada yazdığınız ne yazık ki gerçek. Açıkçası bir torpil işi de olabilir. Çünkü öğrencilerimiz başvuru yaparken tüm bilgilerini veriyor ama biz neye veya hangi oranlara göre burs verilip verilmediğini bilmiyoruz. Hali vakti gerçekten çok iyi olanlara burs çıkabiliyor. Benim çevremde örnekleri var fakat başarıları da gerçekten yüksek. Öte yandan gerçekten ihtiyacı olana çıkmıyor. Sanmıyorum diye düşündüğüme gelince... Başvuru değerlendirmesinin bilgisayar tarafından yapıldığını biliyorum. Bu nedenle KPSS atamaları gibi sonuçlandırma bilgisayardan yapıldığı için ve eğer öyleyse bilgisayarın bunu neleri baz alarak yaptığını bilmediğimiz için kesin bir şey söyleyemeyiz.
  • Paylaş
Milletvekili çocuklarının burs aldığı doğrudur kimse olmuyor falan demesin kanıtlarıyla gazetelerde yayınlandı
  • Paylaş
Burs ve Kredi sözcüklerini karıştırmamak gerekir. Üniversite tercih döneminde "Kredi İstiyorum" işaretleyen herkese devlet kredi veriyor. Bu krediyi halk arasında "burs" olarak zikrettiğimiz için de yanlış anlamalara neden olabiliyor. Kredi olarak işaretlenen ve devlet tarafından yapılan bu ödemeler mezun olunduğunda size geri ödeme takvimi çıkarılıyor. İhtiyaç sahibi olan kişilere ise "Karşılıksız ve geri ödemesiz burs" veriliyor. 2008'de lisans mezunu olmuş biri olarak benim dönemimde böyleydi. Şimdi ise kredi geri ödemelerin kaldırıldığı ile ilgili haberler dolaşmakta.
  • Paylaş
Torpil işi çok zor o burs için, ancak bazen denk gelebiliyor. Benim zengin arkadaşım da aldı. Öylesine başvuruda bulundu ve çıktı..
  • Paylaş
Burs için kanıtım yok ama torpilli bir arkadaşım kyk yurdunda kaldı
  • Paylaş
Torpille Kyk'dan burs alınır, yurda çıkılır. Bu kadar torpil adam kayırmanın geçerli olduğu başka bir kurum varmıdır acaba?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR