Bilmek istediğin her şeye ulaş

Laiklik Türkiye'de olmasına rağmen neden müslüman Ortadoğu ülkelerinde bulunmamaktadır?

Türkiye'nin laik olduğunuda nereden çıkarıyorsun? Yok öyle birşey.
  • Paylaş
:) Onların bir Atatürk'ü olmadı çünkü...
  • Paylaş
Çünkü Hz.Alinin vefatından sonra halifelik makamı dini kullanarak iktidar olmayı hedefleyen, mızrakların ucuna kuran sayfalarını saplayıp gerçek islamı unutturup kendi devrini sürmek isteyen muaviye, yezid gibi katillerin eline gecti. Arkasından emevilerin islama soktuğu abuk subuk din dışı kanunlar dini olarak uygulandı, yüzlerce yıl hak, adalet,eşitlik,temizlik,ilim gibi Allah emirleri unutturuldu. Yerine sakal kaç cm, şalvar ne renk, kadından miras nasıl çalınır, haremlerde onlarca kadınla seks yapılır nasıl günaha girilmez, kadın nasıl kopekten değersiz hale getirilir v.b yöntemler uyduruldu molla baskısıyla yüzlerce yil terbiyeli tavuk gibi pişirildi ortadoğu halkları. Bunlardan laiklik gibi medeni bir hakkı talep etmesi beklenemez zaten.
Kuran ve sünnet unutulmasaydı yerine molla şeyh dini gelmeseydi bu soru hiç olmaz di zaten.

Atatürk bir islam toplumunun başına gelmiş en adil ve ilmi yolu Hz.Ali den sonra uygulayan tek isimdir ve lütuftur Türkiye için.
  • Paylaş
Bu soruyu onlar da tersten sorarsa ne olacak ? iran bir gecede islam cumhuriyetine dönüştü biz de var Türkiye'de niye yok diyorlar mı ? her ülke kendi şartlarına uygun en modern biçimde yönetilir bizim şansımız Atatürk gibi bir lidere sahip olmamızmış
  • Paylaş
Ortadoğu bir kenarda dursun dünyada Fransa ve Türkiye dışında hiç bir ülkede laiklik ilkesi yoktur.
Not: Laiklik sadece Türkiye'de zorunludur.
Bkz: T. C Anayasası Madde 2:
Türkiye Cumhuriyeti toplumun huzuru millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde insan haklarına saygılı Atatürk milliyetçiliğine bağlı başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan demokratik lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

461 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt