Bilmek istediğin her şeye ulaş

Laptop tuşu basılı kalıyorsa, tuş tek olarak onarılabilir mi yoksa bütün klavyenin değişmesi mi gerekir?

Toshiba A660 marka laptopımda 'W' tuşuna bir süre basılı tuttuktan sonra tuş içeride kalmasada 'wwww' yazmaya devam ediyor. Bunu nasıl onarabilirim?Düzenle
Laptop'un tek tuşunu değişmek mümkündür. Tek tuşun satış fiyatı 4 lira civarı. işçilikle en fazla alacakları da 10 liradır tek tuş için. Ancak bilgisayarınızın klavyesine uygun tuş her yerde bulunur mu onu bilemiyorum. Belki başka bir tuş ile ikame edilebilir. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız, Kadıköy'de bulunan Yazıcıoğlu iş hanını tavsiye edebilirim bu iş için.
  • Paylaş
Tuşu değiştirebilirsiniz, tabi elinizde bir yedek tuş var ise:

  • Paylaş
Laptop'ınızın tuşu onarılabilir, sorun tuşun altındaki slikondan kaynaklanıyordur büyük bir ihtimal. Notebook onarımı ve parça satan dükkanlardan da tuşu temin edebilirsiniz.
  • Paylaş
İlk olarak içi açılır tuş takımındaki basılı kalan tuş ayarlanabilir ise ayarlanır ve sorun kalkar tabi bu sizin verdiğiniz zarara bağlı.
  • Paylaş
Kullandığım laptopın tuşları ayrı olduğundan (macbook gibi) başta cesaret edemedim ama sonunda elime bir tornavida alıp birazcık zorladım ve düzgün bir biçimde çıkarttım tuşu. Sanırsam, zamanla tuşun içindeki silikonun ezilmesiyle oluşan bir problem oldu.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1137 Görüntülenme5 Takipçi5 Yanıt