Bilmek istediğin her şeye ulaş

Latinceyi ezberlemenin, öğrenmenin yolları nelerdir?

Zaman gerektiren birsey oturup ezberliyim desen unutulur. Egitim sureci sonunda kullana kullana sende yerlestigini farkedersin. Tek kolaylik koluna yaz mesela oradaki kemigi oradan gecen kasi baka baka aklinda kalir : )
  • Paylaş
Latince gerçek anlamda kullanılmadığı için öğrenmesi de çok zor ama onun yerine İspanyolca, İtalyanca, Romence gibi bir Latin dili öğrenirseniz neredeyse ihtiyacınız olan tüm kelimeleri öğrenmiş olursunuz. Fransızcayı Latin dili olmasına rağmen yazılışıyla okunuşu arasındaki büyük farklardan dolayı hiç tavsiye etmem. Bir dil öğrenmek ülkemizdeki eğitim sistemi nedeniyle size yıllar süren bir süreç gibi gelebilir ama azim, yetenek, bir iki yabancı dil ve zeka mevcutsa mesela İspanyolca için İspanya'ya da bir kaç kez gidip bir iki hafta kalmak şartıyla iki en fazla dört aya ihtiyaç duyarsınız. Tabii kendi kendinize öğrenerek. Gideceğiniz kursların hızı sınıfın istatistiki en yavaşına göre ayarlanacağı için hızınızı kesecektir.
  • Paylaş
Şaman (@chamacon) ' a katılıyorum. Latinceyi gerçek anlamda kullanmadığımız için tam olarak öğrenmek çok zor sadece çok kullanılan kelimeleri zamanla hafızana yerleştirebilirsin. Ona da tam olarak öğrenme diyemeyiz. Ezberleme diyoruz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1314 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt