Bilmek istediğin her şeye ulaş

Lazer epilasyonda en iyi hangisidir? IPL ya da alexandrite mi? Farkları nelerdir?

Lazer epilasyon yaptırırken, makineyi kullanan kişi ve lazer işleminin uygulandığı mekan da en az makine kadar önemli. Yanık tene uygulamak, yanlış ısılarda(derecede) vuruşu gerçekleştirmek kötü sonuçlar doğurabilir ve beklenilen sonuç uzayabilir.
Alexandrite 'nin diğerlerinden farkı, vuruş esnasında soğuk(buz) hava üflemesi. Tüyler, uygulama öncesinde görülecek şekilde kısaltılır, makinenin tüyleri görmesi gerekmektedir. Cilt açık ama tüyler koyu renk ise sonuç alınabilme ihtimali yüksek ama işten anlayan yapacak olan şahısların kişiyi görüp sonuç alınacak zaman aralığını söylemesi daha sağlıklı. Genelde yüze önerilmeyen bir makinedir.
Diğer bir makine (ıpl olabilir) uygulama öncesinde tüyler görünmeyecek şekilde kısaltılır yada jiletle alınır ve lazer uygulanacak bölgeye jel sürülür. Yüze de uygulanabilmektedir. Duyduğum ve gördüğüm kadarı ile alexandrite daha iyi sonuç vermektedir ama yine yinelemek gerekirse kişinin tüy ve cilt yapısı ve yapan kişinin işinde iyi olması gerçekten de sonuç açısından önemlidir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

144 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt