Bilmek istediğin her şeye ulaş

League of Legends oyununun bu kadar popülerleşmesi ve ayrı bir platforma dönüşmesinin nedeni nedir?

 • kolay oynanabilirlik
 • basit oyun mekanikleri ve anlaşılabilirlik
 • free2play
 • ne kadar kötü oynarsanız oynayın sıfıra inmeyen kazanma şansı
 • hiç bir ön hazırlık istememesi, doğrudan battle içerisinde oyuna başlamak (Leveling, gearing gibi mmolara has özelliklerden bahsediyorum)
 • homojen bir oyuncu kataloğu içerisinde kendi dişinize göre rakipleri kolayca bulabilmeniz
 • kısa oyun süreleriyle hüsrana bile uğrasanız bir sonraki oyunda yükselme şansı ve daha bir çok neden
 • Paylaş
1

Umut Çukurkent, bazı özelliklere gerçekten katılıyorum ama bazı şeyleri gözden kaçırmışsın oyun kolay değil eğer mekanikleri basit ve kolay oynanabilir olsaydı üst seviye oyuncular ve sıradan günlük oyuncular ayrılamazdı,tamam kabul anlaşılabilir ama bir oyun içinde kaybetmeye başladığında ''geri dönüş'' yapmak yüksek strateji gerektirir bunlar dışında söylediğine çoğunlukla katılıyorum :)

-bedava
-düşük sistem gereksinimi
-insanların arkadaşlarıyla oynayabilmesi
 • Paylaş
Arkadaşın yazdıklarının yanında reklam turnuvalarda baya katkı sağlıyor şuan neredeyse her üniversitede lol yetkilisi var ve turnuvaları oluyor ödüllü ayrıca dünya şampiyonası falan derken baya bir reklam şansı doğuyor
 • Paylaş
Aziz nesin'in haklı olması (ülkemiz, aptallar ve %60lık oran hakkında), bu oyunun ülkemizde bu kadar popüler olmasının birincil sebeplerindendir.
 • Paylaş
4

MESUT YALGIN, Bu sitede gördüğüm en alakasız, en saçma cevap. Allah akıl fikir versin.

Erhan Kabakci, mesut bey algınızın, yargınızın fazla geniş olmasını bekleyemiyorum bu memlekette yaşayan standart bir insan profili çizercesine verdiğiniz yanıttan ötürü. zaten ortalamanın altında olan bir mevzu için -ki bu league of legends adlı şirk yuvası oyun oluyor - bu denli yersiz bir yanıt verip, Allah-ü Teala'dan kendiniz için dilemeniz gereken akıl ve fikri benim için dilemiş olmanız da bana pek bir garip geldi. benim için iyi dileklerinizden dolayı size teşekkür ederim. aynı şekilde ben de aynı dileklerde bulunacağım, sizin için. Yaradan her şeyi bir amaç için yaratmıştır, bu nedenle sizin varlığınıza "saçma" demek istemiyorum, günah olur.

MESUT YALGIN, Ben "sizin varlığınız" için değil verdiğiniz cevap için saçma nitelendirmesini kullanmıştım. Siz nedense fikirler üzerindeki değerlendirmeyi kişiler üzerine taşıdınız. Sanırım sizin için "Saçma bir insansınız" ile "Saçma bir cevap verdiniz" aynı anlama geliyor. Her neyse, ben yorumunuzu neden saçma olarak değerlendirdiğimi mantıksal önermelerle açıklayabilirim. Ancak bunu birşeyi iddia ederek değil bazı sorular sorarak göstermek isterim. Bu nedenle sizden fikrinizi mantık çerçevesinde açıklamanızı, bu kapsamda;

1 - Aziz Nesin'in aptal olarak değerlendirdiği kesimde neyi aptallık olarak gördüğünü,
2 - League of Legends oynayanların neden aptal olduğu,
3 - Aziz Nesin'in bahsettiği aptallık ile League of Legends oynayanları aptallığı arasında nasıl bir benzerlik olduğu,
4 - ve League of Legends oynayan istisnasız herkesin neden bu %60'lık aptal kategorisine girdiği,

sorularına yanıt vermenizi bekliyorum. Ondan sonra da yeni sorularım olabilir.

Umut Çukurkent, mesut arkadaşıma katılıyorum bu tür bir yanıt yanlış genelleme olur

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

274 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt